Wpis z mikrobloga

Poszukuję procesora dla siebie na upgrade peceta. Natknąłem się na aukcję gdzie był i5 w dobrej cenie z opisem

jak widać na zdjęciu procesor posiada wszystkie układy na swoim miejscu. Pochodzi z zagranicznej firmy zajmującej się utylizacją sprzętu elektronicznego. Jest to w pewnym stopniu rozliczenie długów, który w takowej firmie pracuje. Na towar nie udzielam gwarancji ponieważ nie jest testowany. zapraszam do licytacji

Ponieważ było jeszcze kilka dni do końca zalicytowałem 1/2 wartości rynkowej bo pewnie i tak przelicytują. Okres przedswiąteczny, przygotowania itp. O Allegro przypomniał mi mail o wygranej aukcji. Dopiero wtedy zauważyłem że procek wystawiony w kategorii uszkodzone. No ale jak wygrałem to kontakt że potwierdzam zakup, robie przelew i czekam na paczkę. 4 stycznia listonosz dostarczył, duży, sztywny kartonik. Procek porządnie widać zapakowany, trudy transportu zniósł na pewno bez uszczerbku. Po rozpakowaniu okazało się że dosłownie w jednym narożniku jest wygięty i widocznie rozwarstwiony laminat. W opisie aukcji jak widać powyżej ani słowa o tego typu uszkodzeniu. Towar od osoby fizycznej. Próbować reklamować niezgodność towaru z opisem i próbować się dogadać o zwrot kasy? Czy wystawić z uczciwym opisem i odzyskać chociaż parę groszy?
Nr: 5866553616
#pytanie #allegro
  • 6
@bargolis: Nic nie zrobisz, a allegro unieważni twój negatyw, więc nawet się nie zemścisz, wystawione z kategorii uszkodzone, a więc nie masz żadnych podstaw i nie musiał nic w aukcji pisać o uszkodzeniu.
@neoandrew: W kategorii "uszkodzone", ale w opisie aukcji nie ma o tym mowy, jedynie "nie testowany", nawet wręcz sugestia że może być sprawny. O ile mi wiadomo nawet przy kategorii uszkodzone jakieś przepisy o rękojmi obowiązują?
@MaddoxX1911 Fotki wrzucę za ok. 1h
@bargolis: Jaka rękojmia jak było w dziale uszkodzone, to wyczerpuje temat, możesz walczyć, ale sprawa z góry przegrana, nie trzeba było cebulaczyć.
Tego typu aukcje to zawsze jest ściema, na co ty liczyłeś, że sprawny i5 4590 za 300 zeta kupisz.
@neoandrew:
Nie cebula tylko niedopatrzenie. Dałem niską cenę żeby dostać powiadomienie kiedy ktoś mnie przelicytuje, nie zwróciłem uwagi na kategorię w pierwszym momencie (wyświetlił mi się w powiadomieniach jakie sobie ustawiłem). Opis nie wskazywał na poważniejsze uszkodzenia.
@MaddoxX1911:
i51
i52
@bargolis: No fakt, zapomniałem, jednak...

Twój błąd był taki, że to odebrałeś i zapłaciłeś po wygranej, gdy już wiedziałeś, że w uszkodzonych, a tu już jak nic cebula, bo spodobało ci się, że tak tanio go wyrwałeś, i nie to nie jest 1/2 jego ceny rynkowej, tylko 1/3.

To może tak, ty tu się nie pytaj, tylko napisz jak facet do gościa jak najszybciej, że towar jest niezgodny z opisem aukcji