Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuję pomocy w wyborze banku.

Obecnie jestem w #ing i mam zamiar się przenieść.
Denerwuje mnie to, że środki schodzą z konta po płatności kartą z niemal 24h opóźnieniem (nie zawsze, ale często).
No i mają podnieść opłaty za bankomaty ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Jaki bank polecacie?
Zależy mi na darmowych przelewach, darmowych bankomatach i dobrym banku on-line.
Ktoś? Coś?
#banki #bankowosc #finanse #pytanie #kiciochpyta #niewiemjaktootagowac
goomowy - Mireczki potrzebuję pomocy w wyborze banku.

Obecnie jestem w #ing i mam ...

źródło: comment_rn8Yv5z6IqUVupBZARgc3XX3CuzO0dAR.jpg

Pobierz
  • 24
@goomowy: mam w bz wbk i jestem zadowolony. darmowe bankomaty masz jak bierzesz mastercard, chyba 7 zl/m-c. do tego maja calkiem dobre warunki kredytowe, jezeli by cie to kiedys interesowalo.
@goomowy: jedno pytanie - środki tyle schodzą z konta, ale nie ma ich wcześniej w blokadach? Pytanie, czy to nie kwestia tego, że niektóre transakcje idą w trybie offline - zwłaszcza zbliżeniowe. Po prostu raz na np. 24h z terminala przesyłane są dane do banku (tak w skrócie). To nie kwestia w jakim banku jesteś, ale gdzie i jak płacisz.

W każdym razie dodam trzy informacje do opcji podanych wyżej.
1.
@Yatech: Ale tu chodzi o blokowanie właśnie. Płacę kartą kilka razy na zakupach, przychodzę do domu i nic nie zeszło, albo zeszła tylko część. Wchodzę np. wieczorem, a tu znowu coś zabrali. Wkurza mnie to.
Czytałem po forach i w ing ludzie też mają takie problemy :/
@xetrov: T-Mobile jest nieco podobny do mBankowego ale jako tako działa. Korzystam z niego od dawna i większych problemów nie ma. Mille jest całkiem ładny i funkcjonalny, BZWBK to samo.

@goomowy: jeśli tak to faktycznie kiepsko.
@Blackall: Płacę kartą bardzo często tak jak moja żona. Jej blokują od razu, a u mnie nie :/
Tylko do jej banku się przenosić nie chcę. Jesteśmy z nim związani kredytem ;)

Millenium mi chyba najbardziej zaczyna się podobać. Powiedz mi czy wypłaty z bankomatów za free są ze wszystkich? Z euronetu też? Czy są jakieś ograniczenia?
@goomowy: takie numery z ksiegowaniem moga tez zalezec od tego, gdzie kupujesz. np. w biedrze kase mi sciagaja z konta niemalze natychmiast. jak kupuje cos w multikinie, to czasem po 2 dniach mi zabieraja.
@goomowy: Żadnych ograniczeń, wszystkie bankomaty za free. I też polecam Millenium, sam tam mam i złego słowa nie powiem. Dobra obsługa, niskie warunki darmowego konta i fajny serwis transakcyjny. Plus za 2.99 miesięcznie można mieć ubezpieczenie w pakiecie (jakiś hydraulik, lekarz, pomoc drogowa itp., dużo tego jest).