Wpis z mikrobloga

Rzadko pojawia się tutaj coś związanego z kinem, a trochę przykro mi patrzeć na wyludnione sale, może akurat ktoś skorzysta. ;)

W tym miesiącu w dyskusyjnym klubie filmowym w DCF rozpoczyna się sezon oscarowy. Projekcje w każdy poniedziałek o 20:00, wejściówka kosztuje 10 zł. W planie dwie przedpremiery - 11 stycznia "Pokój", 25 stycznia "Scena ciszy", gdzie ten pierwszy zdaniem wielu ma dużą szansę na Oscara w kategorii "najlepszy film" i "najlepszy scenariusz adaptowany", sam pokaz z kolei odbywa się półtora miesiąca przed oficjalną polską premierą.

Oczywiście nazwa serii "Dyskusyjny klub filmowy" nie oznacza, że ktokolwiek musi zabierać głos. :P
Przed parę minut przed rozpoczęciem filmu pojawia się krótka prelekcja, a po zakończeniu seansu można porozmawiać we własnym gronie, bądź z prowadzącą tę serię panią pracującą w DCF.

4.01 - FALA, reż. Roar Uthaug, Norwegia, 2015 – 104'
11.01 - POKÓJ – przedpremiera, reż. Lenny Abrahamson, Irlandia, 2015 – 118'
18.01 - STEVE JOBS, reż. Danny Boyle, USA, 2015 – 122'
25.01 - SCENA CISZY – przedpremiera, reż. Joshua Oppenheimer, Dania, Finlandia, Norwegia, UK, Indonezja 2014 – 116'

#wroclaw
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

trochę przykro mi patrzeć na wyludnione sale


@Romantyczny_widelec: DCF jest dość mało popularnym kinem, znacznie lepiej pod tym względem stoją Nowe Horyzonty. Nawet podczas premiery Star Wars mogłeś dostać wolne miejsca na sali jeszcze parę godzin przed seansem.

Jak od końcówki października chodzę regularnie na DKF tak nie zdarzyło mi się tam zobaczyć więcej niż 30 osób. Sam w sumie też kupuję bilety dzień przed.
  • Odpowiedz