Wpis z mikrobloga

Wczoraj próbowałem upodobnić #windows10 do mojego ukochanego #windows7 z AeroGlass o czym pisałem na mirko.

W końcu mi się udało, więc takie małe #chwalesie (2 formaty po drodze, bo ucegliłem system). Może nie jest to dokładnie w 100% to co chciałem (przyciski w prawym górnym rogu oraz brak blur'a na pasku zadań), ale ważna że działa, nie ma paskudnych kafelków i mogę kontrolować jakie aktualizacje chcę wgrać, kiedy chcę wgrać, jeśli w ogóle mam ochotę je wgrać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Teraz jeszcze pobadać tracking, czy nie wychodzi coś co nie powinno (czyt. system jeszcze czegoś nie szpieguje). I można się przesiadać. Taki ze mnie mały #pcmasterrace.

Wołam @jak_to_mozliwe (niech zgadnie dlaczego ( ͡° ͜ʖ ͡°)), @AsiaNaprawia oraz @fizzly, bo się udzielili w tamtym wpisie.


Atexor - Wczoraj próbowałem upodobnić #windows10 do mojego ukochanego #windows7 z Aer...

źródło: comment_BJIOQ9CG3eJZ2yOYPjfnmkAFEqvMb5zc.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
Swoją drogą, jak można tak skopać system, aby usuwać z panelu sterowania pozycję "Windows Update" aby wsadzić ją osobno do "Ustawienia" które ma wszystko to co Panel Sterowania?!


@Atexor: grr... Windows 10 jest fajny, ale niektóre opcje są tak skopane że szkoda słów. Dlatego też myślę o powrocie do 8.1
  • Odpowiedz
@Atexor: Czy tan modyfikacja bardzo "zwalnia" kompa ? Wiem, że kiedyś się bawiłem w coś takiego tylko, że w stylu Windows XP -> Windows Vista (longhorn), i pamiętam, że mega komp muliło. Anyway, kawał dobrej roboty ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@j_bateman: Dzięki. Właśnie, że nie, nic nei muliCo prawda system świeży i na SSD, ale mój GTX 570 daje radę. Patrz screen niżej. żadnych przycięć. Powiedziałbym nawet, że wydaje się lżejsze od Aero z W7.

@Lapidarny: z 8.1 miałem okazję korzystać parę razy, także średnio intuicyjne. Kafle mnie dobijają mimo możliwości posiadania zwykłego menu start. Dla mnie w8-w8.1 to taka przejściowa Vista :P
Atexor - @j_bateman: Dzięki. Właśnie, że nie, nic nei muliCo prawda system świeży i n...

źródło: comment_bJKZLTGifJCr1Ww7HybNqvP63rr1U7at.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@j_bateman: Pisałeś w tej samej chwili co ja :)
Nie, nie zauważyłem aby zwalniało to kompa w ogóle (tak jak wyżej pisałem).

Jedyne co to, denerwuje watermark (widoczny wyżej) i przy włączaniu kompa informacja, że to darmowa appka (ta do aero), ale z tego co czytałem to 2€ dotacji i znika. Trochę też miałem skopaną przezroczystość z Firefoxem, ale jakoś cudownie zniknęło i działa dobrze. Miałem wcześniej takie przesuwające się paski
  • Odpowiedz
@Atexor: ja bardzo lubię Win 8.1 - przesiedziałem na nim dość długo i naprawdę nigdy nie miałem problemów gdy na Win 10 ciągle jakieś zawiechy, bluescreeny itd.
W dodatku mega nieintuicyjny, wszystko pochowane mimo że miało być prościej i szybciej... No cóż. Mam zamiar wrócić do Win 8.1 ale jakoś nie mam czasu ogarnąć tego a nie chce mi się robić wszystkich ustawień i całej reszty od nowa.

Mimo, że nie
  • Odpowiedz
@Lapidarny: Dlatego ja sobie teraz na osobnym dysku go testuję, powgrywam to co ma być na C i jak będzie stabilnie wszystko działało oraz nieszpiegowało to chyba przesiadka.

Poza windows update, dodatkowymi opcjami w "Ustawienia", tzw. "Ribbon", (w eksplorerze te wysuwane opcje jak z worda) i pseudokaflami (do usunięcia przez startisback++) to jest podobny po zmianach do siódemki.

Na szczęście u mnie dogłębne szukanie i grzebanie w systemie jest tylko po
  • Odpowiedz
mogę kontrolować jakie aktualizacje chcę wgrać, kiedy chcę wgrać, jeśli w ogóle mam ochotę je wgrać


@Atexor: Jak tego dokonałeś? Też bym tak u siebie zrobił bo denerwuje mnie wciskanie na siłę tych aktualizacji.
  • Odpowiedz
@1tn00pr: http://antyweb.pl/wylaczanie-automatycznych-aktualizacji-w-windows-10/

Edit: niestety tylko od professional wzwyż dlateog mi to działało (w końcu się studia na coś przydały z ich dreamsparkiem :D). Myślałem, że zasady grupy jak na W7 dla każdego.

Myślę, że wyjdzie jakaś metoda/aktualizacja/program co umożliwi większą kontrolę dla Home.

Tu jakieś obejście
http://www.howtogeek.com/224471/how-to-prevent-windows-10-from-automatically-downloading-updates/
  • Odpowiedz
@1tn00pr: nie, na to jeszcze chyba za wcześnie. Ale myślę, że jeśli faktycznie to ma być ostatni windows Microsoftu, tylko w kółko ulepszany, to modderzy się tym w końcu zajmą.
  • Odpowiedz