Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirbelki!

W czasie umierania z przejedzenia może ktoś ma ochotę poklikać:)?

Od kilku miesięcy w wolnym czasie pracuje hobbystycznie nad pierwszą grą. Spodobało mi się programowanie i postanowiłem spróbować swoich sił:)

W związku z tym gdyby ktoś się nudził i zechciał sprawdzić co do tej pory udało się zrobić to zapraszam:) niestety jest to nadal faza beta i gra nie działa na przeglądarce Chrome, więc proszę uruchamiać na Internet Explorerze, Firefoxie, Operze lub innej. Myślę, że już niedługo będzie wersja na Androida, a gdyby było zainteresowanie będą dodatkowe poziomy. Ze względu na uruchamianie w przeglądarce grafika też jeszcze nie jest zbyt dobra, gdyby ktoś chciał to mogę wesłać wersję offline.

Jest to typowy bridge builder, ale jednak czymś się wyróżnia:) Otóż w całości jest oparty o metodę elementów skończonych (finite element analysis), czyli sposób obliczania konstrukcji mostowych, wykorzystywany w normalnym projektowaniu. Dodatkowo, co wydaje mi się rzeczą unikalną, wszystkie obliczenia wykonywane są na żywo. W związku z tym naprawdę można poczuć się jak projektant:) Gra jest dość trudna, ale też taka ma być, bo praca inżyniera łatwa nie jest:) Zapewniam, że każdy etap da się przejść!

http://feaoftruss.itch.io/feat-beta

Proszę o komentarze i pomysły co jeszcze:) Gdyby udało się Wam znaleźć jakieś błędy, to również proszę o sygnał, bo każdy głos pomaga mi coś usprawnić:) Gdyby było zainteresowanie, będę wrzucał co jakiś czas info jak idzie praca.

Miłego grania!
FEAofTruss - Hej Mirki i Mirbelki!

W czasie umierania z przejedzenia może ktoś ma ...

źródło: comment_iFW4h7gX8vP8J8VYISJmwKIwAyLLSCBB.jpg

Pobierz
  • 59
  • Odpowiedz
@skethoo: dziękuję za komentarz:) ta opcja nawet już jest ale ją wyłączyłem uważając, że jest zbędna, bo jest zoom, ale rozumiem, że Tobie by się przydała. Postaram się ją wprowadzić, tylko muszę zablokować możliwość zbyt dużego przesuwania, żeby level nie był zbyt obszerny. Rozumiem też, że Tobie gra działa?:) bo kilka zgłoszeń było, że nie chce się odpalić?
  • Odpowiedz
@skethoo: Dzięki:) hmm no niestety jest to beta i nie ma jeszcze opcji zapisywania:( ale obiecuję, że się za to zabiorę w najbliższej kolejności. Daj znać jak Ci poszło i który level był za prosty bądź za trudny:)
  • Odpowiedz
@Pommernstellung: tak:) jeżeli będzie zainteresowanie grą to będą kolejne levele w których będa inne materiały, dodatkowo będą one miały inne właściwości na ściskanie i rozciąganie. Oczywiście na pierwszy ogień pójdzie beton:)
Dodatkowo chciałbym nie ograniczać się tylko do mostów, więc mam pomysł na levele gdzie będzie się budowało wieżę poddaną silnym wiatrom oraz dach zasypywany śniegiem:) Niestety to wszystko wymaga czasu, bo jak pisałem to tylko w ramach hobby, więc bardzo
  • Odpowiedz
@FEAofTruss: dodalbym informacje o bledzie przy dodawaniu elementow przez mury (niech to jest mozliwe, ale niech jest informacja, ze to blad. moze na ktoryms levelu uda sie zrobic dzieki temu cos nadzwyczajnego ;)). fajne byloby dodanie mozliwosci wyswietlenia max naprezen dla elementow - przy optymalizowaniu bardzo by ulatwilo.
niektore poziomy sa dosc trudne, inne sa calkiem latwe, ale wyskakuajce okienko zacheca do ponownego przyjrzenia sie konstrukcji i szukaniu optymalizacji. na jednym
  • Odpowiedz
@Pommernstellung: Dzięki za pomysł, bardzo ciekawa opcja. Na razie wydaje mi się, że poziom jest i bez tego wyśrubowany, chciałem, żeby nie było zbyt łatwo, ale skoro piszesz, że jeszcze masz zapasy w konstrukcji, to muszę jeszcze wyśrubować poziom trudności:)
  • Odpowiedz
@skethoo: 1. dobry pomysł:) 2. Tak myślę, że uda mi się to zrobić:) haha cieszę, że się podoba:) poproszę znajomego z lepszym angielskim, żeby wymyślił coś bardziej wyszukanego:)
  • Odpowiedz
budowało wieżę poddaną silnym wiatrom

@FEAofTruss: Robiłem podobne rzeczy jak lądowisko dla helikopterów obliczałem w Bergen także masz mnie xD Pomysł 11/10( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeszcze oblodzenie i masz hita:D
  • Odpowiedz