Wpis z mikrobloga

Poleci ktoś jakąś dobrą, dojrzałą fantastykę? Chodzi mi głównie o to żeby świat nie był prosty i czarno-biały (w sensie bohaterowie są albo jednoznacznie dobrzy, albo źli), fajnie by było gdyby klimat był raczej mroczny (powiedzmy jak w Panu Lodowego Ogrodu czy mroczniejszy). Może być też sci-fi, ale preferuję jednak fantastykę.
Z przeczytanych serii to między innymi wspominany PLO, Wiedźmin, Diuna, cały Dukaj, cykl Inkwizytorski, Kłamca, opowieści z Meehkańskiego Pogranicza, GOT, cykl o Cainie czy Hyperion.
Sanderson z Archiwum Burzowego Światła odpada ze względu na długi czas oczekiwania na następne części, na Scotta Lyncha czekam. Przeglądam różne propozycje na necie, ale nie wiem na co się zdecydować, polecicie coś?
#ksiazki #fantastyka
  • 27
@Destr0: Ciekawa propozycja, nie słyszałem o tym nigdy. Możesz coś więcej powiedzieć na temat tego cyklu?
@chixi: A tutaj jak z oczekiwaniem na ostatnią część? Bo 6 niby ma być w styczniu 2016, można liczyć na to, że ten cykl zostanie względnie szybko ukończony?
@Cinkito: dla mnie pierwsze trzy tomy to idealna, kompletna tryglogia i póki co traktuję resztę jako zupełnie odrębny cykl, osadzony w tym samym świecie. Ale jestem na początku stop prawa
@Cinkito: > Malazańską Księgę Poległych

@6c6f67696e:

Również polecam tyle że jak to już niestety bywa, ostatnie tomy stały się mdłe i nudne. Mega rozległy świat i ogrom postaci.

Polecam również książki z serii metro zaczynając od 2033. Gatunek może inny ale dla samego uczucia i klimatu warto.
Malazańską Księgę Poległych

Również polecam tyle że jak to już niestety bywa, ostatnie tomy stały się mdłe i nudne. Mega rozległy świat i ogrom postaci.


@Pan-K: W sumie to cyklu jeszcze nie skończyłem, i pewnie niedługo zacznę czytać od początku. Przerwałem na bodajże 8 części, która była dla mnie tak okrutnie przygnębiająca, że nie dałem rady jej skończyć.