Wpis z mikrobloga

#eu4 #europauniversalis
No witam. Mam zamiar wbić 2 achivy: The Chrysanthemum Throne i Kirishitan Japan. Gram Takedą, niedługo będę miał już całe wyspy oprócz samej Japonii. Ciągle jestem Daimyo, wasalem Japonii. Czy jest możliwe wbić oba achivy w czasie jednej gry? Czy musze pozostać Daimyo żeby wbić Kirishitan Japan? Jak zdobyć Ainu, niezbędne do The Chrysanthemum Throne? Nie moge go zdobyć przed Japonią bo jako wasal nie moge wypowiadać wojen.
Z góry dziękuje za porady.
  • 13
Uff, udało mi się wbić oba, dzięki wszystkim za pomoc.
dla zainteresowanych: przy The Chrysanthemum Throne liczy się też Okinawa (to chyba zmiana, jak czytałem stare wątki na forach to jeszcze sie nie liczyła, ale od tego pacza doszły regiony więc to moze dlatego)
Kirishitan Japan robiłem tak jak @Kimers powiedział. Z protipów: nie warto robic dużo kolonii i podbijac Chin/Korei, szybciej zmienimy wiarę mając mniej prowincji.
Pobierz
źródło: comment_JGu1yAieUkoQbq7Y3AzD5RGkwdA0DISR.jpg
@Skyworld: to prawda, ale mając więcej prowincji katoliccy buntownicy muszą dłużej przejmować kolejne prowincje, im ich mniej tym szybciej idzie
to kwestia czy gra sie pod achivy czy normalnie, bo normalnie to oczywiscie warto jak zawsze podbijac jak najwiecej