Wpis z mikrobloga

Czeka mnie wycięcie jelita grubego. Choruję od 18 lat i wiedziałem, że mnie to kiedyś ostatecznie spotka. Lekarze boją się, że komórki pseudoplipowate, które zajęły całe jelito mogą się przekształcić w rakowe nienawistne małe #!$%@?.
Lekarz prowadzący po pytaniu o konsekwencje powiedział, że w sumie są trzy:
- utrata wagi,
- zmniejszone wchłanianie cholesterolu,
- brak jelita, brak ryzyka.
Najważniejsze, że w zaplanowanych operacjach nie stosują stomi, wiec chyba się zdecyduję. Tylko szpital to #!$%@?.
#colitisulcerosa #choroba #oswiadczenie
  • 12
@damek: żebyś się tylko nie obudził i nie okazało się, że jednak stomie masz, bo by był przypal( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak na poważnie, jeśli wytna Ci jelito, to potem co? Wstawia coś zastępczego, żeby nie było stomi?
@nastaremilion: w klinice na Borowskiej we Wrocławiu. Długo chorujesz? Polecisz jakaś stronę z relacjami chorych? Lekarz mi wspomniał o jednej stronie, na której udzielają się też lekarze z tej kliniki ale niestety nie pamiętam adresu.
@damek: od 10 lat. niestety mam też zajęte w pewnej części jelito cienkie, co chyba jednoznacznie skasuje mnie na stomie. ale to tylko moje gdybanie, bo jeszcze nie konsultowałem się z żadnym chirurgiem. znasz towarzystwo J-elita (dobra nazwa) i forum na ich stronie? dawno tam nie zaglądałem, ale może znajdziesz interesujące Cię tematy.
@damek: no właśnie nie, wykluczyli. ale na początku przyszłego roku mam zamiar całkowicie zmienić miejsce leczenia, najlepiej na inne województwo, żeby ktoś świeżo spojrzał na mój problem. bo mam też inne choroby współistniejące, głównie wątroba.
@damek: Zdrowia! Też jestem CU-dakiem, balansuję obecnie na granicy remisji i zaostrzenia. A jeszcze 3 lata temu było ze mną tak źle, że na 70% miałem mieć usunięte jelito grube. Cudem tego uniknąłem. Ale też wiem, że to raczej tylko odsunięcie w bliżej nieokreśloną przyszłość.