Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,

Prosze o porade dotyczaca dostawcy internetu. Do tej pory byłem zdecydowany na UPC (miałem u nich neta przez 2 lata, tylko jedna usterka, którą szybko naprawili, bardzo konkurencyjne ceny w stosunku do jakości). Niestety już od tygodnia odstawiają jakieś cyrki z montażem mimo że mój adres wg ich strony nie powinien sprawiać problemów.

Macie jakieś inne propozycje? W UPC zamówiłem 120Mb/s za niecale 60zl. Zależy mi na podobnych parametrach w podobnej cenie, może być w pakiecie z telewizją (o ile pakiet tv nie przekracza 20zl).

Neostrada raczej odpada ze względu na te idiotyczne widełki (internet 80 moze byc w zakresie 20-80) oraz oplate za utrzymanie lacza.

Vectra/Jarsat/Bialnet tez odpadaja - mialem neta w jarsacie i jakość tragiczna - co chwila zrywało łącze, nie mówiąc już o komunikacie "zły mac" przy każdym podpięciu kabla do innego urządzenia.

Mieszkam w Gdańsku.

#internet #upc #neostrada #trojmiasto
  • 18
@brck89: Skontaktuj się na czacie/zadzwoń do nich. Zobacz też, czy ktoś nie roznosi ulotek z ich ofertą, jest dużo lepsza niż na stronie. Mojego pakietu nie było i chyba dalej nie ma, bo to przedstawiciel roznosił ulotki i tylko przez niego można było taką ofertę podpisać.
@bakos: niestety, oferta nie jest ciekawa...

Maksymalna prędkość pobierania danych 15 Mbps(3 55 Mbps(3 100 Mbps(3 200 Mbps(3(4
Gwarantowana minimalna prędkość pobierania danych 3 Mbps 3 Mbps 3 Mbps 6 Mbps

Placic za 100 Mbps a dostac 3 i nie moc tego reklamowac. Troche slabo
@brck89: Mam u nich łącze drugi rok. Planowałem zmienić na UPC. Nie robię tego jednak jeszcze, ponieważ:
1)Tylko kilka razy w ciągu tych dwóch lat prędkość spadła poniżej 100Mbps (do ok 60).
2) Pingi mam znacznie lepsze niż osoby, które w okolicy mają UPC.

Czy UPC ma gwarantowaną prędkość pobierania danych 120Mbps? Jakoś mi się nie chce wierzyć ;) Już sama gwarancja na minimalna prędkość to rzecz, której nie uświadczysz w
@brck89: ze strony upc:

Czy prędkości usług UPC Internet są gwarantowane?

UPC Polska oferuje usługę dostępu do Internetu o różnej prędkości, zależnej od potrzeb Klienta, w tym prędkość do 250 Mb/s (w ofercie dla Klientów indywidulanych) i 300 Mb/s (w usłudze dla biznesu). Określoną szybkość należy traktować jako maksymalną dla danej usługi.


Czyli nic nie gwarantują. Trochę słabo. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Czy UPC ma gwarantowaną prędkość pobierania danych 120Mbps? Jakoś mi się nie chce wierzyć ;) Już sama gwarancja na minimalna prędkość to rzecz, której nie uświadczysz w wielu ofertach.


@bakos: Nie ma natomiast jak nie masz po kablu powiedzmy 116 na 120 to wysyłają technika. Po wifi to inna bajka ale tutaj transfer zależy od wielu czynników.

@brck89: Jaki masz problem z przenosinami?
@brck89:
@Zydomasoneria:
Nie mówię, że tak nie jest. Zapis o gwarantowanej minimalnej prędkości nie jest niczym słabym. W tpsa/orange jakiś czas temu taki zapis był tylko w przypadku usług biznesowych. Dla zwykłego klienta była jedynie informacja o maksymalnej prędkości. I pewnie dalej tak jest.
@Zydomasoneria: Chodzi o to, że przy ocieplaniu elewacji bloku musieli usunąć kabel UPC. Nie ma go ani na klatce, ani na balkonie. I nie wiem o co chodzi, ale strasznie przeciąga się sprawa z pozwoleniem od spółdzielni (nasza spółdzielnia problemów nie robi), szczególnie, że piętro wyżej sąsiad ma kabel UPC. A do tego po klatce przeciągnięte są kable od Orange, Biallnetu i Net Sat Media.

@bakos UPC zawsze działało mi na
@brck89: z orange 20-80 jest tak ze im dalej mieszkasz od centrali tym mniej masz i uslugi nie swiadczy sie ponizej 23, placi sie za 20 a wszystko wyzej jest "gratis" i usluga jest swiadczona chyba dokladnie do 1370 metrow i wszystko tez zalezy od tego czy kable ktore do Ciebie ida sa dobite czy nie
@brck89: Działanie Neostrady (ADSL, VDSL), gdzie występują "widełki" prędkości oraz opłata za utrzymanie łącza (jeśli nie posiadasz telefonu stacjonarnego) w dużej mierze uzależniona jest od stanu technicznego łącza oraz odległości od centrali. Obecnie w ofercie mamy również dostępne opcje FTTH (100 Mb/s, 300 Mb/s oraz 600 Mb/s) gdzie nie ma "widełek" prędkości i opłaty za łącze. Czy sprawdzałeś aktualną dostępność usług pod konkretnym adresem? Znajdziesz ją tutaj: http://www.orange.pl/prt/service_availability_check .
@brck89: mi w sopocie ponad miesiąc ciągnęło się zakładanie neta przez UPC. były chyba z 3 ekipy montujące i dopiero ta ostatnia ogarnęła sprawę. ja już na maxa #!$%@? byłem.