Wpis z mikrobloga

Kto się zna na optymalizacji systemd-journald w #redhat ?

pytałem ostatnio i cisza, więc ponowie:
journal w ustawieniach domyślnych dla redhat7 nie radzi sobie z natłokiem danych, ale gdy robię tak jak tutaj opisali by podpiąć rsyslog pod socket to działa ok:

As an alternative, configure rsyslogd to read from the socket provided by journal as an output for syslog-based applications. The path to the socket is /run/systemd/journal/syslog. Use this option when you want to maintain plain rsyslog messages. Compared to imjournal the socket input currently offers more features, such as ruleset binding or filtering. To import Journal data trough the socket, use the following configuration in /etc/rsyslog.conf:


$ModLoad imuxsock
$OmitLocalLogging off

No i jak wyłącze storage w journal.conf

journal zużywa 15-20% cpu zamiast 99% jak wcześniej... Do zapisu leci tylko 500-600 wiadomości na sekundę (logowanie pakietów i info), ale wszystko trafia do celu, a rsyslog loguje jak trzeba rzeczy od mojej aplikacji.

Można jakoś zoptymalizować ustawienia journal'a co by nie szalał tak z CPU ?
Przy 10 pkt/s czyli 20-30 wiadomościach journal zabiera ~45% z jednego virtualnego rdzenia z #xenserver postawionego na XEON 2GHz

Nie wiem jakie będą ustawienia na docelowym sprzęcie jeszcze, który jest poza moją kontrolą, ale zanim będę gadał z ludźmi co kontrolują system chciałbym popróbować jakieś triki jeśli takowe są.

#linux to tylko od obrazków pulpitu i #roklinuxa tutaj jest?
  • 4
@fervi: słowo klucz:

nie ma kontroli nad sprzętem docelowym


Panie my dajemy im 1 process, a oni tam mają kolejne 20 chyba z jakimś mega zlepkiem Javy, C/C++, Python'em i pewnie jakimiś archaicznymi rzeczami z lat 90-tych.

Mądrzy angole próbują za dużo naraz.
@fervi: bo muszę, pewna duża firma jest odpowiedzialna za całość i tak sobie wymyślili a ktoś przytakną.

Nasz program używa api rsyslog z którym działał ok w poprzednich wersjach systemu, a w nowym redhat systemd-journal to ssie domyślnie.
Nikt nie będzie teraz pisał nowego interface'u