Wpis z mikrobloga

Mireczki z #pcmasterrace doradźcie proszę.

Przyszedł do mnie szwagier, co on w CADzie siedzi i jakieś kreski rysuje:
- Ej Anon, Ty po informatyce jesteś (programista 1.5k here) to doradź mi jakiego sobie mam kompa kupić, co by mi się te kreski szybko rysowały i żeby ich można było dużo wstawić, no i żebym więcej jak 6 klocków nie wydał.

Teraz siedzę od kilku dni czytając fora z postami: "hurr do pracy to tylko Xeon i Quadro durr" lub "hurr lepiej i7 i mocny GTX, bo z Quadro to tylko oszukujo! Droższe gunwo, a gorsze! Spójrz na specyfikację i wszystko jasne durr".

To jak to jest mireczki? Taka Nvidia Quadro K2200 kosztuje trochę więcej niż GTX 970, a w benchmarkach jest sporo gorsza. Ma ktoś doświadczenie jak to w CADzie działa i które lepiej? A może trochę zmieszać i polecić i7 z Quadro?

#pc #workstation #hardware #pcmasterrace
  • 10
1. Szwagier prosi o pomoc w wybraniu kompa
2. Powiedz, że w sumie to się nie znasz
3. - "kubkedman, nie znam nikogo innego, co by robił coś przy kompach. Może się kogoś spytasz?"
4. Spytaj na mirko
5. @MrTofu mówi Ci, że masz mu powiedzieć, że się nie znasz
6. Brak profitu, flaszka ze szwagrem nie wypita ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@kubkedman:
@plnk:
Mój brat robi jakieś w pyte zaawansowane modele 3D ze skanów laserowych, do tego CAD i parę innych pierdół typu obróbka dużej liczby dużych zdjęć. Działa na dwóch GTX980 i jest bardzo zadowolony. Podejrzewam, że spokojnie do samego CAD to i GTX 970 wystarczy.
@kubkedman: poradź mu aby kupił najtańsze Quadro lub Firepro. Wyjdzie taniej i o wiele lepiej niż kupno zwykłego GeForce`a lub Radeona. W CAD w większości przypadków operuje się na prosto cieniowanej siatce lub czystym wireframe i tutaj bezapelacyjnie o wiele szybsze będą karty które podałem. W przypadku używania siatki teksturowanej wybór będzie przeciwny.