Wpis z mikrobloga

@JestemPsem: nie hipokryzję tylko wykopki jak większość społeczeństwa ma w dupie czy jakiś sędzia siedzi w trybunale czy nie. Tylko media trzepią nad tym gruchę.
Nas interesuje jakie będą podatki, czy ZUS wypłaci świadczenia, czy NFZ będzie leczył ludzi i czy premier nie wpuści muslimów.
Jeśli to wszystko będzie się działo to mogą tych sędziów odwoływać, powoływać, zawoływać itp. W dupie to mam.
@JestemPsem: Naprawdę nie dostrzegasz w grabieży TK dokonanej przez PO przed wyborami nic złego? Jedyny problem widzisz w próbie wyprostowania tego przez obecny rząd? I żeby nie było - też nie jestem zwolennikiem PiS, uważam ich za socjalistów. Niemniej jednak nie mogę nie przyznać im racji w obecnej sytuacji i jednocześnie trudno mi wyjść z podziwu dla stopnia lamentu i zakłamania, jaki widzę wokół tej sprawy w mediach.
@psylo: na ten moment jest 6 sedziow bez zaprzysiezenia a calkowita suma zwiekszyla sie do 21. Uwazasz, że takie dzialanie jest naprawianiem sytuacji? Po nastepnych wyborach bedzie kolejnych nowych bo powosral paradoks i w ten sposob ten organ nie bedzie nic znaczyl. Prezydent nie czeka na decyzję TK w tej sprawie a jest "straznikiem konstytucji". Nawet moi rodzice (ultra katolicy byli dzialacze Solidarnosci za komuny, obecnie emerytowany gornik i pielegniarka) mają
Naprawdę nie dostrzegasz w grabieży TK dokonanej przez PO przed wyborami nic złego?


@psylo: Ale ja nic takiego nie mówię. Moje stanowisko jest takie, że PO nie mogło wybrać dwóch dodatkowych sędziów. Niemniej jasnym jest, że Sejm nie może stwierdzać niekonstytucyjności ustawy poprzedniej kadencji sejmowej. Może to robić tylko i wyłącznie Trybunał Konstytucyjny - tak stanowi Konstytucja i tym właśnie jest trójpodział władzy.
Gdyby coś takiego było dopuszczalne, to zmieniające się
@JestemPsem: Powiem szczerze - moim zdaniem bardzo dobrze się stało, że obecny rząd wybrnął z tej pułapki zastawionej przez krętaczy z poprzedniego. Nie popieram ich, jak już pisałem, ale zasadzenie blokady w TK przez PO było skandaliczne i w zupełności popieram taką postać rozwiązania tego absurdu, jaką wybrały pisiory. Cwaniaczkom z poprzedniej ekipy wydawało się, że ich już nikt nie ruszy - mylili się. I lament w zaprzyjaźnionych mediach połączony z
@JestemPsem: Ludzie się nakręcają, bo słuchają i czytają wiadomości z mediów, które po 8 latach zaczęły robić dokładnie to co do nich należy - kontrolują władzę. Pomyśl jak mogłaby wyglądać polska polityka, gdyby media nie spały przez 8 lat. Nie byłoby już PSL-u i części PO a w sejmie miałbyś znacznie lepszych polityków, którzy baliby się się robić wałki, bo przecież media to pokażą... Nie miej pretensji do wykopków, których jest