Wpis z mikrobloga

Medycy w przychodni nie robią badań profilaktycznych, nie rozmawiają z chorymi o zagrożeniach chorobami cywilizacyjnymi, nie mierzą, nie ważą, nie zalecają diety, nie wspomagają w walce z paleniem – wynika z kontroli NIK analizującej opiekę nad 300 tys. pacjentów w podstawowej opiece zdrowotnej.

http://forsal.pl/artykuly/908334,raport-nik-podstawowa-opieka-zdrowotna-polska-sluzba-zdrowia.html

#medycyna #zdrowie #polska
  • 7
Medycy w przychodni nie robią badań profilaktycznych, nie rozmawiają z chorymi o zagrożeniach chorobami cywilizacyjnymi, nie mierzą, nie ważą, nie zalecają diety, nie wspomagają w walce z paleniem – wynika z kontroli NIK analizującej opiekę nad 300 tys. pacjentów w podstawowej opiece zdrowotnej.


@HaHard: niech jeszcze policza za co NFZ placi i skonfrontuja te dwa wnioski...
@HaHard: POZ to największa patologia w polskiej służbie zdrowia, nawet nie jestem w stanie wyobrazić sobie ile pieniędzy wyrzuca się tam w błoto. W czym specjalizują się lekarze POZ? W wypisywaniu skierowań do poradni specjalistycznych, gdzie termin oczekiwania wynosi minimum 6 miesięcy.
@maVka: @edgar_k: @unknown_stranger: @dfdrdedwdsdxdcdv: Lekarze dzielą się na dwie grupy: na naprawdę równych ludzi i na odmieńców , którzy pacjenta mają za nic i najchętniej widzieliby wspomnianych wchodzących na klęczkach do gabinetu wielkiego pana doktora. heh. Zawsze mnie zastanawiało po co taki dziwak pcha się do zawodu, w którym wymagany jest kontakt z pacjentem? Siedzieć w domu, nie wychodzić.

niech jeszcze policza za co NFZ placi i skonfrontuja
POZ to największa patologia w polskiej służbie zdrowia, nawet nie jestem w stanie wyobrazić sobie ile pieniędzy wyrzuca się tam w błoto. W czym specjalizują się lekarze POZ? W wypisywaniu skierowań do poradni specjalistycznych, gdzie termin oczekiwania wynosi minimum 6 miesięcy.


@unknown_stranger: haha, no właśnie, nie masz pojęcia, bo gówno wiesz na temat pracy POZtów i tego jak sa rozliczane.

Lekarze dzielą się na dwie grupy: na naprawdę równych ludzi i