Wpis z mikrobloga

@Tymariel: Na dzień dzisiejszy ceny elementów mojego zestawu są następujące:
- teleskop Celestron C9.25: 6650 zł
- montaż Sky-Watcher HEQ5 SynScan: 4200 zł
- focuser William Optics DDG SCT: 1170 zł
- koło filtrowe Sky-Watcher: 360 zł
- filtry ZWO LRGB: 350 zł
- kamerka ZWO ASI174MM: 3200 zł
- dysk SSD do laptopa o odpowiednio dużej pojemności i obsługujący prędkość kamerki (400 MB/s): 450 zł
- drobiazgi (zasilacz, adapter do
@namrab: Dzięki wielkie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Sam niedawno zakupiłem pierwszy teleskop MAK 127 (Dokładnie ten) i zastanawiam się co jeszcze mogę do tego dodać. Sam będę potrzebował jeszcze coś do robienia zdjęć, laptopa, zestaw okularów i więcej filtrów i będę powoli to zakupywał przez najbliższe dwa lata po trochu.
@namrab: Zajebista fota qmplu. Inaczej nie można tego ująć. Takie zdjęcia lądów, które są tak odległe - a dostępne jedynie wzrokiem - skłaniają do genialnych refleksji. Zawsze daje mi to kopa do roboty, bo chciałbym kiedyś tam być/móc wysyłać tam ludzi - motywuje mnie. Dzięki więc, że zmotywowałeś mnie na dzisiaj :)
Jeszcze jedna fotka z wczoraj - krater Arystarch i okolice


@namrab: niesamowicie piękne, wygląda jakbyś fotkę z jakiegoś orbitera księżycowego strzelił :)
@CAPSLOCKTEAM: Tak jak napisałem, skała zdjęcia to około 300 metrów na piksel. Wczoraj były świetne warunki obserwacyjne i jest to praktycznie maksimum, które mogę wyciągnąć że swojego teleskopu - na więcej nie pozwoli fizyka (dyfrakcja). Aby sfotografować z Ziemi jakiekolwiek ślady ludzkiej działalności na Księżycu, trzeba by mieć teleskop o jakieś 100 razy większej średnicy ;)