Wpis z mikrobloga

Mirki i Mirabelki jest #afera w #szczecin w małym skrócie, izba lekarska dzierżawi domki wczasowe na ośrodku Wojewódzkiej Inspekcji Weterynaryjnej, ale za to nie płaci. Czyli pracownicy izby mogą jeździć na wczasy, izba bierze kase, a za wszystko płaci WIW więc izba nie ma kosztów.

Powyższe działanie w ocenie kontrolujących wypełnia znamiona naruszenia
dyscypliny finansów publicznych z art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 17 grudnia 2004 r.
o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych (Dz. U. z 2013 r.
nr 168 j.t), który określa, iż naruszeniem dyscypliny finansów publicznych
jest „nieustalenie należności Skarbu Państwa, jednostki samorządu terytorialnego lub innej
jednostki sektora finansów publicznych albo ustalenie takiej należności w wysokości niższej
niż wynikająca z prawidłowego obliczenia” w związku z rozporządzeniem Ministra
Finansów z dnia 07 grudnia 2010 r. w sprawie sposobu prowadzenia gospodarki
finansowej jednostek budżetowych i samorządowych zakładów budżetowych § 14 ust.1,
pkt 1 (Dz. U. z 2010, nr 241, poz.1616), który stanowi „Państwowe jednostki budżetowe
realizujące dochody budżetowe prawidłowo i terminowo ustalają należności z tytułu
dochodów budżetu państwa”.
(dowód: akta kontroli str. 968-1083 i 1631-1663)

całość raportu jest tu:

http://www.szczecin.uw.gov.pl/systemfiles/articlefiles/5090/(20151113.150546).wystapienie_pokontrolne_wiw_bip.pdf

wołam @FaktyTVN

Dalej, dyrektor zatrudnia swoją żonę, która jest na emeryturze. Niby nic ale ona rozpisuje wiele prztargów na chociażby sprzęt laboratoryjny
  • 6
  • Odpowiedz
Mirki i Mirabelki jest #afera w #szczecin w małym skrócie, izba lekarska dzierżawi domki wczasowe na ośrodku Wojewódzkiej Inspekcji Weterynaryjnej, ale za to nie płaci. Czyli pracownicy izby mogą jeździć na wczasy, izba bierze kase, a za wszystko płaci WIW więc izba nie ma kosztów.


@Grzegosh21: podajemy temat dalej u nas. Dzięki za oznaczenie!
  • Odpowiedz
@FaktyTVN: mogę wam podać dużo więcej przykładów, ale to na PW, w tym zakładzie jest mobbing i nepotyzm w bardzo mocnym wydaniu... jakiś czaś temu opisałem kwestię przyznawania zapomogi z funduszu socjalnego
  • Odpowiedz