Wpis z mikrobloga

Zaczynamy drugi tydzień naszego #songaweek

O co chodzi? Zabawa polega na tym, że uczymy się nowej piosenki na tydzień, w każdą niedzielę postaram się dodawać wpis, gdzie będziecie mógł się chwalić swoimi wynikami.
Możecie zapytać jak się zapisać? Nijak, po prostu wrzucacie swoje wyniki, nie ma żadnej stałej listy.
Jakich piosenek się uczymy? Jakich chcemy, można wrzucić nawet swoje własne piosenki. Ważne, aby nauczyć się w czasie danego tygodnia, nie wcześniej.
Co potem? Możemy nagrać i wrzucić to na jakiegoś youtube'a/ soundcloud'a i chwalimy się pod następnym wpisem, ale nie musimy.

tl;dr
Zabawa, gdzie uczymy się nowej piosenki na tydzień.

#gitara #pianino #muzyka #glupiewykopowezabawy
  • 23
@jakosdajerade: Czemuż?
I skoro o tym mowa to gdzie obiecane wykonanie "Take Five"? :D

@StefanBetoniarz: "Why not both?" :D Możnaby robić to i to, jak kto chce, a co aktywniejsi by brali udział w obu trybach - obie opcje są fajne, wiec czemu nie - tag byłby żywszy bo zadowalałby obie strony ;)
@dyeprogr: Ja nie miałem robić Take Five tylko autumn leaves. Spoko robi się, teraz skupiam się na classical gas. Już uczę się na pamięć, więc już za niedługo utwór uznam za w miarę opanowany to nagram. A co do obiecanego Autumn leaves to nagram, spokojnie. tylko nauczę się grać ładnie. Chyba chcesz taką biedną, okaleczoną wersję.

Odpadam dlatego, że uczę się utworów dużo bardziej wymagających i tydzień to jest za mało
@jakosdajerade: Myślałem, że mówiłeś "tez umiałem to grać (jak on)" czyli, że TakeFive. Ale jak dla mnie to nawet lepiej, że chodziło o AutumnLeaves :D Uwielbiam ten kawałek i wszelakie jego wykonania, teraz to serio czekam ;)

Z czego się go uczysz? Jakaś gotowa wersja/aranżacja, czy z nut coś sam układasz czy jak? Ja się zabieram za naukę tego kawałka w stylu "chordmelody" - trudne, ale jakie dobre :D
@StefanBetoniarz: Super lista wg mnie, serio zajebista :D Akuratnio jestem strasznie zajarany fingerstylem, więc też może jednak wezmę udział chociażby z Falling Slowly (dobry film, muszę jeszcze raz obejrzeć :D), fingerstylowy Elvis też kusi :D No i Killer Queen też bym w sumie pograł ;)

Jeśli chcesz 5 kawałków, a masz 3 to ja bym proponował wspomniane AutumnLeaves właśnie jako zróżnicowanie od reszty :)
A piaty to może jakiś całkiem dla