Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję rady prawnej, może znajdzie się jakaś pomocna dusza i podzieli się swoja wiedzą.
Otóż jestem zmuszony do odrzucenia spadku po zmarłym rodzicu.
Wiem, że aktualnie mam na taki wniosek 6 miesięcy czasu oraz,że należy go przedłożyć w sądzie rejonowym i tu
zaczynaja się schody.

Obecnie nie mieszkam w PL, nie jestem w PL zameldowany i w najbnliższych miesiącach nie zamierzam zawitać do kraju, jakie mam możliwości, aby taki wniosek mimo wszystko dostarczyć (poczta raczej nie wchodzyi w grę, ze względu na to, że do wniosku musi być opłacony znaczek skarbowy ] pewnie inne pierdółki).
Jaki sąd rejonowy z racji mojego pobytu zagranicą muszę brać pod uwagę? Prawdopodobnie sąd w Wawie, ale nie jestem na 100% pewny

Może ktos mnie pokierować jak taką sytuację rozegrać na odległość.

Z góry dzięki
Pozdrawiam

#prawo #sad #spadek
  • 11
@breakTheSilence: art. 87 kodeksu postępowania cywilnego wspomina kto moze byc pełnomocnikiem, teraz na komórce cieżko mi to sprawdzić - ale jezeli chcesz "nieprofesjonalnego" pełnomocnika to bodajże kuzyn nie bedzie mógł nim byc (mogą byc dzieci, rodzeństwo etc), ale mogę sie mylić wiec mozesz podglądnac to tam.
@breakTheSilence: #!$%@? Mirku, ale dlaczego cebula aż tak bardzo ?? Masz na głowie w #!$%@? ważną i przykrą sprawę, gdzie spartaczenie jej może Ciebie kosztować całe mnóstwo nerwów i $$ i pytasz o poradę na wykopie?? Pójdź Ty po rozum do głowy i zatrudnij prawdziwego prawnika w Polsce, który Ci wszystko pozałatwia. Serio, większość kancelarii to nawet internet ma już i wie co to mail, jak nie chcesz zadzwonić.
@Alpharel: to co próbuję zrobić, czyli odrzucenie spadku, to są kroki zabezpieczające mnie przed ewentualną niespodzianką. Nie wiem czy były jakieś długi i szczerze nie chciałbym mieszać w to prawników, bo jak sam pisałeś cebula mo(tz)no (takie wychowanie). Stąd pomysł na zapytanie. Widzę jednak, że się nie obejdzie bez wydatków, dlatego moje podziękowania nie były aż tak ironiczne ;)