Wpis z mikrobloga

Za miesiąc idę do nowej fuchy i musze się nauczyć programu Axure. Co możecie powiedzieć o tym programie. Czy długo mi zajmie nauka? Czy uczyć się tylko podstawowych funkcji (bo resztę będe bardzo żadko używał), czy może ścisnąć dupe i uczyć się wszystkich funkcji i smaczków (bo bede ich potrzebował)? Do czego się przyłożyć, z czego najczęściej bede korzystał?

#axure #grafika #webdesign
  • 6
@GrzegorzPorada: zalezy na jakim poziomie bedziesz go uzywal. mozna projektowac interfejsy o roznym stopniu zlozonosci. statyczne sa spoko, gorzej z dynamicznymi - trzeba cos tam popisac wybacz, ale nie pamietam, co to za jezyk.
@igreks: Własnie z tego co patrzyłem to można wykonywać proste schematy, a można i takie interaktywne. Mam nadzieję że na poczatku nie rzucą mnie na głęboką i nie beda chcieli robić pieprzonego labiryntu bo z programowaniem nie jestem za pan brat :(
@GrzegorzPorada: sciagnij sobie wersje edukacyjna z licencja internetowa I pocwicz sobie. soft jest na prawde userfriendly, a dodatkowo jest duza ilosc bibliotek z kontrolkami i elementami interfejsu (np. iOS).
@GrzegorzPorada: co to za fucha? Jak rekrutowałeś? Sam szukam czegoś w UX, znam zasady projektowania, dobrze umiem robić dynamiczne rzeczy w Axure, ale wszędzie i tak sobie życzą minimum dwa lata doświadczenia. Obczaj stronę Axure, tam są tutoriale które uczą wszystkiego, krok po kroku, od zera.
@Antosh: Nie szukałem pracy, sami mnie znaleźli. Otwierali filie w moim mieście i widocznie szukali po behance, bo tak nawiązaliśmy kontakt. Rekrutacja wyglądała tak że myśleli że jeszcze studiuje i nie pracowałem, a okazało się że właśnie skończyłem studia i mam rok doświadczenia (widocznie patrzyli po portfolio a dośw. i edukacja są na drugim i dziesiątym miejscu).
Ja na UX znam się słabo, na UI średnio bym powiedział. Ale szybko załapuje.
@GrzegorzPorada dzięki za informację, przyznam że zabrzmiało budująco :) Chociaż sam szukam od miesiąca, w jednym przypadku było zadanie rekrutacyjne i dałem radę, zaprosili na rozmowę, ale ostatecznie stwierdzili, że się boją, że bez doświadczenia mogę sobie nie poradzić z czymś nietypowym do zaprojektowania... Sam też jestem świeżo po studiach IT, ale przez ostatnie lata pracowałem w mediach, więc nie mam tego mitycznego doświadczenia w projektowaniu. W każdym razie będę próbował mimo