Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki, mam do Was pytanie o wasze oczy przy #pracaspawaczamnieprzeistacza . Jak po X latach w zawodzie się sprawują? Byłem dziś na badaniach i okazało się że od wiosny tego roku mój wzrok się pogorszył na tyle, że okulista polecił mi zacząć nosić okulary. Wada nie jest duża i też czytałem, że okulary mogą zacząć ją pogłębiać. Myślę nad zmianą zawodu, bo trochę mnie to przeraziło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#okulistyka
#zdrowie
  • 8
  • Odpowiedz
@Capo_di_Sicilia: Nie wiem, kiedyś miałem dobry wzrok, jednak przez chorobę mocno straciłem wzrok z dnia na dzień (wirusowe zapalenie rogówki gronkowcem), do tego mam astygmatyzm, więc wiesz można mnie badać i jednego dnia dobrze widzę, drugiego wada dodatnia, innego wada ujemna, zależy jak spojrzę to się charakteryzuje tym, że mogę mieć trudności z czytaniem i widzeniem szczegółów zarówno z bliska, jak i z daleka, a innym razem mogę nie mieć tych
  • Odpowiedz
@Capo_di_Sicilia: 8 lat błyskania po oczach i wzrok ten sam. Czasem mam zmęczone oczy, ale to chyba skutek niewyspania. Dobierz sobie dobrą przyłbicę, możliwie ciemne szkło - tak, żebyś widział co spawasz ;) No i mnie dużo daje uszczelnienie maski wokół głowy, dawniej mnie raziło np. światło odbite od ściany za plecami, teraz mam lepszą maskę i nic nigdzie mi nie błyska.
  • Odpowiedz