Wpis z mikrobloga

Mireczki, dzisiaj byłem w aptece i jak zawsze "poprosze najtańszy paracetamol i najtanszy ibuprofen", płace grosze, ale pani ostrzega mnie, że NIE WOLNO tego łączyć. I to nie pierwszy raz, bo w sumie za każdy razem słyszę to w aptece. Co ciekawe, doktory w UK mówili mi co innego, to samo w sumie mówi wujek google
I nie, nie sa to preparaty mieszane, każdy z nich zawiera tylko swoją dawkę jednego i drugiego.
No to jak to w koncu jest? Umre czy nie?
#farmacja #ibuprofen #paracetamol #lekarstwa #czyumre
  • 9
@edgar_k: Ja jestem tylko prosty inżynier ale z tego co się orientuję to nie powinno się podawać naraz obydwu preparatów w progowych dawkach. Czyli mniej więcej 5g paracetamolu i 1,5g ibuprofenu na 24h. (2g paracetamolu + 0,6 grama ibuprofenu na dobę raczej zdrowia nie powinno zrujnować)
Bo ciężko znaleźć dawcę na nerki i wątrobę jednocześnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@edgar_k: Paracetamol jak najbardziej można łączyć z NLPZ (do których ibuprofen się zalicza). Pewnie ta pani to był technik farmacji a oni mają żałosną wiedzę na temat farmakologii... Nie wyobrażam sobie, żeby magister taką głupotę palnął
Pewnie ta pani to był technik farmacji a oni mają żałosną wiedzę na temat farmakologii... Nie wyobrażam sobie, żeby magister taką głupotę palnął


@Karbostyryl: no tez mam takie wrazenie, ale że to był już trzeci czy czwarty raz to aż sam zwątpiłem (zawsze inna apteka)
@edgar_k: Może jej chodziło o maksymalne dawki jednorazowe. Wtedy niby nie powinno się łączyć. Albo zapamiętała, że kiedyś mówili, że NLPZ się nie łączy, ale już zapomniała, że paracetamol to wyjątek. Pewnie technik.