Wpis z mikrobloga

Po miesiecznej kampanii archievementowej Maria Teresa z domu Habsburg zostala wladczynia swiata ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Strategia poczatkowa.
Szybki RM z Czechami i Wegrami i automatyczny wjazd w pepikow jak pojawil im sie Habsburg bez dziedzica. Taki sam plan byl na Wegrow, ale szybko wpadli w drugie interregnum z ktorego wyklul sie Trastamara ( ͡° ʖ̯ ͡°). Chcialem tez szybko wjechac bez casusa w QQ i uwolnic Persje jako wasala, ale powstali juz po kilku latach z eventu i zarzucilem pomysl.
Pierwszy raz udalo mi sie tez przejac ziemie po Burgundii, na tronie PLC zawsze zasiadal Habsburg, a reszta gry to w sumie standard.
#eu4 #europauniversalis
Olorion - Po miesiecznej kampanii archievementowej Maria Teresa z domu Habsburg zosta...

źródło: comment_W0vnHUwDjY3dDeQFcwnavcYHQ6FuK7rN.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@Olorion: nigdy nie rozumiałem tej gry choćbym nie wiem ile podejść robił ( ͡° ʖ̯ ͡°) do tej pory gram w Knights of Honor bo niby podobne ale łatwiejsze :D
  • Odpowiedz
@Dziadekmietek: Nie wykorzystywalem. Uzywalem client statow w HRE zeby szybciej podbic prowincje indyjskie potrzebne do archievementa, a manpowera dostarczaly PLC, Skandynawia, Wegry, Hiszpanie i HRE :P
Protektoraty licza sie do WC i nie chcialem ich ruszac, ale kilka z nich sie zwesternizowalo i ucieklo spod mojego panowania.
  • Odpowiedz
@Grewest: Potrzebowalem casus beli do podboju swiata, deus vult brzmial rozsadnie. Jak pozniej dostalem do reki imperializm, to idee humanistyczne byly przydatniejsze.
  • Odpowiedz