Wpis z mikrobloga

Jedna z dziwniejszych rozgrywek, które grałem/gram:

- po rozpadzie unii z Polską Litwa przeszła za Ural i podbija Azję
- Polska weszła wojskami w Osmanów aż na Płw. Arabski
- Francja zakumplowała się z Burgundią (która przetrwała, bo Austria straciła cesarza) i przeszła na protestantyzm
- świat kolonizuję tylko ja i Portugalia, która ma już całą Amerykę Południową i ćwierć północnej
- Hiszpania podbija Afrykę Północną
- z Francją miałem jako Anglia 1 wojnę w 1450 i od tamtej pory spokój

w tej rozgrywce nie mam napinki na podbój, bo robię achievement run

#eu4
Pobierz Dziadekmietek - Jedna z dziwniejszych rozgrywek, które grałem/gram:

- po rozpadzie...
źródło: comment_AcyyNoIY175DzcbATdzQD0O0WV6rywCX.jpg
  • 8
@Dziadekmietek: Trochę dziwny ten screen, AI jak zwykle nie wie czego chce, okupuje większość ziem Turcji i nie weźmie pokoju bo nie (najgorsze gówno jakie jest w tej grze)
Hiszpania jest aż tak zacofana podbojem Marrebu że odpadła z kolonizacji? Lel
A Francja w tym roku też już powinni mieć kolonie bo idee ekspiracji mają ustawione gdzieś w środku.
@Skyworld: Hiszpania coś tam próbowała działać w Afryce, miała kolonie i protektorat Beninu, ale straciła protektorat, bo przegrała wojnę z Francją
Francja zachowuje się dziwnie, bo ma drugie po Litwie wojsko w grze, a wcale nie ciśnie na podbój. Przejęła tylko kilka prowincji od Hiszpanii i Sabaudii. Kolonię mają chyba tylko 1 - na Karaibach. Może to kwestia traktatu z Tordesillas, a może coś się wykrzaczyło. Np. w Filipinach poza mną
@Dziadekmietek: Francja zjadła Piemont (?) mnie nigdy nie bierze tej wyspy nawet jak wchodzi do Włoch.
Będzie ssała bo istnieje Burgundia z którą jest w sojuszu (Burgundia za słaba na rywalizowanie a mają bonusy do kultury czy coś tam- a powinni mieć historycznych wrogów) i są przez nich Blokowani, znając życie są też w sojuszu z Mediolanem a Hiszpanie często mają w dupie.
@Dziadekmietek: Jak grałem Bizancjum to o dziwo u mnie Nowogród nie został podbity przez Moskwę, a nawet zabrał jej pare ziem. I trzymała się tak aż do momentu, jak przejąłem węgry i podbijałem wiedeń, no ale wtedy była chyba z Austrią w sojuszu i po tym jak z Rzeczpospolitą zniszczyliśmy wojska Nowogrodu, to Moskwa w końcu zajęła się zajmowaniem ich ziem.