Wpis z mikrobloga

@fervi: na klawiaturę brak reakcji. pilot na androidzie postawiony pokazuje, że kodi jest nieaktywne, natomiast jak przeglądarką wchodzę w openelec'owy web interface to strona się pokazuje, tylko nie zawsze pokazuje media w bibliotekach.
@Drail: tak, tylko po kilku takich akcjach wyskakuje potem błąd, mountstorage: mountcommon: could not mount /dev/mmcblk0p2. i trzeba stawiać system na nowo, ponieważ nie potrafię sobie poradzić z tym. a stawianie systemu raz na ~2miesiące jest średnim rozwiązaniem.

odkryłem teraz, że mam też, mimo zwiechy systemu, normalny dostęp do zasobów na malinie i podpiętego tam dysku zewnętrznego.
zrobiłem reset na twardo - jest jakiś dobry i działający sposób na zrobienie pełnego backupa systemu, żebym przy każdym wysypaniu się nie musiał instalować wszystkich wtyczek i ustawień od nowa? najpeiej gdyby dało się to zrobić jakoś po sieci.
@Kryspin013: @Drail: @fervi:
@kubasu0: A jeszcze rzucę bo widzę że tutaj też nikt tego nie zrobił. W linuksie masz magiczne klawisze które po wciśnięciu od montują ci dyski twarde i wyłączą pc bez uszkodzenia danych ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Twój katalog /home to w większości twoje ustawienia. Jeśli go nie sformatujesz co wszystkie twoje dane przetrwają. A aptem w jednym poleceniu możesz zainstalować wszystkie programy, których potrzebujesz. Jeśli nie grzebiesz
@Kryspin013: rpi 2 / openelec 5.0.8

niestety po wywalaniu komunikatu o nieogarnięciu boota nie potrafię sytuacji ogarnąć inaczej niż formatując całą kartę sd i wgrywaniu systemu na nowo.

czyli dobrze rozumiem, że trzymając ciągle alt i print screena mam wciskać kolejno "reisub" odczekując chwilę pomiędzy każdym wciśnięciem i to spowoduje reboota?
@kubasu0: Teoretycznie tak. Nie wiem czy na malinie działa. Jak nie działa możesz jeszcze z shiftem spróbować.

PS ale musisz to zrobić lokalnie na urządzeniu a nie przez sieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)