Wpis z mikrobloga

Szukam oświetlenia na #rower ze względu na panujące egipskie ciemności, które właśnie do nas zagościły. Nie znam się na tym i nie za bardzo mam siłę przekopywać się przez 3 dni w internecie przez tematy na forach, które mają po 60 stron.

I tu zwracam się prośbą o pomoc do Was. Co wybrać? Chciałbym wydać max 300 zł na komplet (ogniwa, ładowarka jeśli potrzebna). Co będzie najlepsze dla mnie? Jeżdzę na MTB, ale nie zawsze w gęstym lesie, chociaż lubię tam czasami zagościć.

Czy Latarka SolarStorm X3 3x XM-L2 2400lm zda egzamin?
Jakiś Convoy?
Może warto dołożyć do czegoś takiego jak NITEFIGHTER BT40S

Potrzebuję oświetlenia na jakieś 2-3, max 4 godziny.

#rower #swiatelka #latarki #akcesoriarowerowe #oswietlenie
  • 44
@jepek: w tej cenie to nie warto. Nie wiadomo co w niej tak na prawdę jest (mowa o SS). W Chinach taki lampki można znaleźć za około 20$. 3 diody to też chyba przesada, zwłaszcza jeśli będziesz jeździł także po jezdni.
Ja bym Ci radził lampkę na pojedyncze ogniwo 18650, np. convoy s2 lub s2+ i kilka ogniw na wymianę. Zaletą takiego rozwiązania jest także to, że lampkę bez problemu ustawisz
@aro84: nie jest wcale powiedziane, że muszę wydać 300zł - w zasadzie im mnie, tym lepiej. Chcę mieć jednak coś porządnego z czym nie będę bał się wyjechać po zmroku/rano.
@jepek: ja nie żałuję, że wybrałem Convoy'a, założyłem mu kolimator i daje radę. Jeżeli potrzebujesz oświetlenia na max 4 godz. to najbezpieczniej mieć przy sobie dodatkowe ogniwa, które kupisz za grosze na swiatelka.pl latarkę też tam dostaniesz, bo rozumiem, że potrzebujesz na już. Jak tak to weź od Dariusza, od razu będziesz miał zmodyfikowaną z kolimatorem.
Ładowarka do tego to chyba najlepiej Nitecore.
@brachistochrona: wg mnie sam convoy S2+ nie wystarczy. Ogólnie jest to latarka świecąca szeroko. Do jazdy po ulicy nie nada się z tego względu, że będzie musiał świecić nią pod koła, żeby nie oślepiać innych. Za to bardzo dobrze nada się do lasu.

@jepek: osobiście mam convoy S2+ oraz convoy C8. S2+ do oświetlania jezdnie bezpośrednio pod kołem i po bokach oraz C8 do oświetlania jezdni parenaście metrów z przodu.
@jepek: od tego masz kolimator, żeby świeciła szerzej na boki zamiast w górę i w dół.
Różnią się budową i strumieniem światła. S2+ jest najbardziej polecana na rower.
Poszukaj na swiatelka.pl zdjęć poglądowych jak taka latarka z kolimatorem oświetla otoczenie
@jepek: nie jest wąsko na stockowym zestawie:) Ale możesz sobie to jeszcze za pomocą kolimatora zmienić.
Poszczególne wersje różnią się nieco rozmiarem, ale także głębokością reflektora (czy jak to się zwie). Na swietalka.pl są chyba omówione różnice.
Moc zależy od sterownika - ja mam 1400mA (max), choć teraz pewnie brałbym 2100. Po modyfikacji można śmiało używać 2800.
@spunky: @aro84: @brachistochrona: dzięki za ogromną dawkę wiedzy i wyjaśnienie co z czym się je.

@spunky: Twój link szczególnie pomocny! Dzięki.

Mogłem pomyśleć wcześniej, ale trudno... Będę musiał zamówić na swiatelka.pl i trochę przepłacić. Zabieram się za czytanie, ale najbardziej do mnie przemawia połączenie "krótkie+długie" czyli convoy S2+ i convoy M1/C8.
@brachistochrona: ale S2+ daje strasznie szerokie światło. Ja na szosie mam C8 do przodu i jest super przy prędkościach >30 km/h w całkowitych ciemnościach. Przy takiej prędkości i rowerze szosowym trzeba mieć dobrze doświetlone, żeby się w coś nie wpieprzyć, bo mała dzirka może okazać się kraterem i jest kaplica.

Najlepiej jak się jedzie po pustej drodze, to wtedy można dupnąć obie latarki na pełną moc maksymalnie do przodu. Normalnie lokomotywa
@jepek: Mam S2+ i C8 i polecam. Na krzaczory na pewno się sprawdzi. Prosy pewnie by Ci coś innego poradzili, ale znając życie nie zmieścisz się w tej cenie. A latareczki są fajne i poręczne. Szczególnie S2+. Możesz wziąć w kieszeń i zabrać na jakiś biwak czy cholera wie co.

Nie ma prądu? Stawiasz S2+ na podłodze i włączasz. Mieszkanie oświetlone. Pooglądaj ruskie recenzje tych latarek na youtube. ;)
@brachistochrona: kupię raczej dwie od razu. Jak przecenie swoje potrzeby, to już wiem komu podaruję C8/M1. ;-) Zaraz piszę do Dariusz70.

@spunky: jest mi bardzo ciężko ocenić światło na zdjęciach, dla całkowitego nooba jak ja porównania które widzę na swiatelka.pl mało dają. Sugeruję się głównie opiniami innych użytkowników - takich jak Wy :)

Bardzo Wam dziękuję za pomoc/opinie :)