Wpis z mikrobloga

Właśnie wróciłam z pierwszych zajęć języka migowego prowadzonych w Instytucie Biologii Doświadczalnej. Wpis i link podrzuciła @Mysterii tutaj i dziś okazało się, że nie jestem jedyną Mirabelką w grupie ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Co do samych zajęć - ciekawie na początek, nikt nie może się odzywać, od razu migamy jakieś proste wyrazy, ewentualnie piszemy na kartce. Lektorzy są głuchoniemi, ale bardzo sympatyczni ludzie.

Co ciekawe, osoby znane też mają swój znak ideograficzny, dziś na slajdach pojawił się Leszke ( ͡° ͜ʖ ͡°). Tylko nie mam jak tego pokazać, na youtube nie ma, ale mniej więcej wygląda to tak, że prawa ręka rysuje połowę wąsów xD



#jezykmigowy #nauka #lechwalesacontent
  • 11
@densflorek: można się za darmo nauczyć migowego, a nuż się przyda! Działam też trochę w wolontariacie, tam gdzie mieszkam jest kurs, a ja studiuję gdzie indziej no więc gdy nadarzyła się okazja w stolicy to why not :)
@densflorek: pewnie to są pieniądze przeznaczone na badania naukowe.

Pracownia Obrazowania Mózgu Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN zaprasza studiujące kobiety do udziału w prestiżowym projekcie naukowym dotyczącym zmian plastycznych mózgu towarzyszących nabywaniu drugiego języka.

Wybrani ochotnicy będą uczestniczyli w około 8-miesięcznym kursie nauki nowego języka (nowogreckiego bądź migowego - PJM). W trakcie trwania projektu wezmą udział w kilku sesjach badania z wykorzystaniem metod obrazowania struktury i funkcji mózgu (sMRI, fMRI).

Za udział