Wpis z mikrobloga

Przejrzałem na youtubie kanały dotyczące składania PC (morele i DawidN20v2) i zauważyłem że suma cen komponentów z których składane są PCty są porównywalne z zamówieniem złożonego z nich komputera u prowadzących kanał. Myślicie że jest w takim razie jakiś sens składać kompa od podstaw na własną rękę? Jeśli mielibyście kupić nowy komputer (2-3k) to w jaki sposób?
#komputery
  • 10
@Murzinio: problem w tym, że nie jestem na bieżąco ze sprzętem komputerowym, brakuje mi wiedzy na jakie rzeczy zwracać uwagę, który sprzęt wydajniej pracuje, gdzie zaoszczędzić, a gdzie lepiej wydać trochę więcej itp.
@Noelia: komputer codziennego użytku, czasem w coś pograć (może jakiś Wiedźmin czy GTA5 jakby udźwignął). Nie jestem grafikiem, ale zdarza się coś porobić w Autocadzie, Matlabie i innych studenckich programach.
@Tomus1990: Osobiście po pierwsze zawsze kupuje używane części co raczej wyklucza kupno gotowego zestawu. Paradoksalnie (z kilkoma wyjątkami, np. karty graficzne) są mniej awaryjne niż nówki. Po drugie poluje na nietypowo upośledzone komponenty na aukcjach. Kupując np. sprawny procesor pozbawiony jednego pola stykowego można zaoszczędzić nawet połowę jego normalnej ceny co przekłada się na kupno za te same pieniądze znacznie wydajniejszych komponentów. Tu powystawowa nowa płyta główna z lekko odgiętym radiatorem,