Wpis z mikrobloga

#pytanie #grafikakomputerowa #studia #studbaza #grafika #informatyka

Witam.
Od jakiegoś czasu szukam odpowiedzi na trapiące mnie pytanie i postanowiłam udać się tutaj z nadzieją, że znajdę osobę bardziej obeznaną w temacie. Chodzi mi o studia związane z grafiką komputerową. Na jakiej uczelni mogę znaleźć taki kierunek? (Pomijając płatne uczelnie) Jak wyglądają takie studia?

Pełna nadziei
Evanllyn ()
  • 42
  • Odpowiedz
@Evanllyn: w tym zawodzie portfolio czyni z Ciebie kogoś wartościowego. Za granicą są prywatne szkoły z kierunkami konkretnie pod dany typ, np. pod projektana aplikacji i interfejsów czy np. digital painting. Chyba że interesuje Cie bycie UI/UX designerem to wtedy socjologia/psychologia (nie żartuje) i poszerzanie w domciu wiedzy z zakresu projektowania interfejsów oraz technologii tworzenia stron itp. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Evanllyn: Chodzi mi o to, że same studia nic Ci nie dadzą poza papierkiem, który tak naprawdę nie robi z ciebie grafika. Jeśli chcesz być grafikiem, to możesz jak najbardziej studiować, ale nie zaprzestać nauki tylko na tym. Musisz też sama się kształcić w tym kierunku. Dużo czytać, podpatrywać, dużo kreatywnej pracy dla samej siebie, itp.
  • Odpowiedz
@Evanllyn: no to rysuj! kup sobie nawet najtańszego tableta graficznego i rysuj rysuj i jeszcze raz rysuj. Tylko bogate portfolio da Ci pracę i samozadowolenie ze swojej roboty :)
  • Odpowiedz
@Evanllyn: @loczyn jest koncept artystą z tego co pamiętam. Ktoś tu jeszcze był, ale nie przypominam sobie ników. Enemydown to matte painter, więc sam nie wiem czy podchodzi, dlatego nawet nie wołam.

No i rysuj. Analogowo, cyfrowo, dziel się pracami, zbieraj opinie, ucz się na błędach. Musisz włożyć w to całą siebie, inaczej nic z tego nie wyjdzie.

  • Odpowiedz
@Kamellot tablet już mam! I cały czas staram się o jakiś progress w rysowaniu. Teraz wylądowałam na złych studiach i po prostu zastanawiałam się czy kierunek z grafiką jest dobrą alternatywą. Czy w ogóle się opłaca
  • Odpowiedz
@Evanllyn: Jakby to byla dobra uczelnia to by się opłacało, ale sam się interesowałem jakimś kierunkiem pod web/app projektanta. Niestety w Polsce brak takiego kierunku i teraz szukam studiów za granicą. Jeżeli znajdziesz takie studia to pewnie, ale znasz takie powiedzenie, umiesz liczyć, licz na siebie! Rysuj analogowo, cyfrowo, dzel się swoimi pracami, rozmawiaj na ich temat, zbieraj opinie, porównuj swoje prace na przestrzeni miesięcy czy lat i popatrz co dalej
  • Odpowiedz
@Evanllyn: bycie koncept artysta to straszliwie ciężka sprawa, wszyscy chcą nimi być, a firm które ich potrzebują jest jak na lekarstwo. Żeby się wbić na poziom semi profesjonalny to tak ze dwa lata po 8 godzin dziennie trzeba trenować. Z Polskich szkół raczej żadna nie oferuje nauki digital paintingu, najwyżej rysunek i malarstwo tradycyjne, a i to z jakimiś abstrakcjonistami, albo z ludźmi którzy nie potrafią się utrzymać z malowania, więc
  • Odpowiedz
@Kamellot tak też zrobię! Założę jakiegoś deviantarta i będę liczyła na krytykę ludzi i poprawiała swoje błędy ^^ Dzięki wielkie za odpowiedź. I powodzenia w szukaniu kierunku studiów za granicą :)
  • Odpowiedz