Wpis z mikrobloga

Witam. Jako że sporo mirków jak i ja sam zostałem shakowany przez jd, w postaci wycieku moich danych teleadresowych włącznie z imieniem i nazwiskiem. Chciałbym się dowiedzieć jak macie zamiar rozwiązać sprawę wycieku. Z tego co widzę na mirko sporo osób skarży się już na nękające smsy z różnych firm m. in netcredit.. Pytanie do eksperta, czy mamy jakieś podstawy prawne do jakiegoś zadośćuczynienia lub zgłoszenia sprawy do odpowiednich organów? Nigdzie na jd nie było informacji o tym że zgadzam się na przetwarzanie moich danych do firm zewnętrznych. Rozmawiałem ze znajomym który robił u nich zakupy jeszcze przed opublikowaniem kodów na 10$ i on również znalazł się na tej liście (więc nie wiadomo od jak dawna był nasłuch na ten serwis). Wszystko wskazuje na to że atak nie był w sam dzień opublikowania kodów. Co prawda moje dane są w książce telefonicznej z wyłączeniem tego nr komórkowego który podałem ale jednak jest to bardzo bardzo wku... że taki wyciek z serwisu jd miał miejsce. Komentujcie jak się zapatrujecie na sprawę tego wycieku. Dziś jd zrobił leaka może jutro zrobi to aliexpress lub banggood czy allegro. Takie coś nie powinno mieć miejsca w moim odczuciu. I tu nie ważne czy połasiliśmy się na cebule czy cokolwiek innego.
#jd #cebuladeals
  • 27
nie ten tag, ale odpowiem: możecie zgłosić smsy do UKE (mają formularz na stronie internetowej), powołując się na art. 172 Prawa Telekomunikacyjnego. UKE ma obowiązek zająć się sprawą, ale nie ma ograniczeń czasowych, czyli może zajmować się sprawą do końca świata i jeden dzień dłużej.
@zapoznalem: Nie wycebulić, bo po prostu nie ich pierwszyzna, ostatnio skończyło się przeprosinami, teraz znów wyciekły dane i co, znów tylko przeprosiny? Trzeba ich pozwać lub to chociaż rozgłosić, żeby po prostu przejrzeli na oczy, że bezpieczeństwo przede wszystkim. Swoją drogą to jeden z większych sklepu w Chinach i dziwne, że tak działają.
@Jordandc: Ja czekam na reakcje sklepu, póki co dostałem jeden sms i jeden mail, więc spamu dużo
@TomdeX: Upublicznienie danych w necie to wielkie hamstwo. I to tego gnoja co to podsluchal. Ja sam nic z tym nie zrobie. Dlatego napisałem na mirko o porady może razem z tym coś zdziałąmy. Ruscy piszą że cała lista ma ok 500tys użytkowników. Więc jeżeli kogoś nie ma na tej to na tej z 500tys już na bank są. Więc sprawa jest jak najbardziej poważna
To że jednemu czy 10 mirkom nie przeszksdza że są ich dane w necie to nic. Ale większości może przeszkadzać. Dodatkowo tutaj zwracam się do moderacji. Jeżeli ktoś wrzuci ten link peeplink to popełnia jawne przestepstwo. Jest to pomoc w upublicznianiu danych. I moderacja sie powinna za to wziąć.
@Jordandc: póki co mozesz zgłosić abuse do serwisu do którego prowadzi ten link, ale widze ze wolno reaguja. JD ukierunkowane jest na ruskich i wszelkich informacji nalezy szukac na ruskich stronach.
Jeżeli ktoś wrzuci ten link peeplink to popełnia jawne przestepstwo. Jest to pomoc w upublicznianiu danych. I moderacja sie powinna za to wziąć.


@Jordandc:

A) dane, ktore sa publicznie dostepne mozna linkowac. Wszak sa to juz dostepne publicznie dane. Masz pecha i tyle.

Chciałbym się dowiedzieć jak macie zamiar rozwiązać sprawę wycieku.


@Jordandc:

B) G O W N O zrobisz. Przekazales sam dobrowolnie dane do firmy z panstwa trzeciego. Po