Wpis z mikrobloga

Będąc dziś w Bierutowie (województwo Dolnośląskie), poczułem ogromny szok. Przechodząc tamtejszy rynek, poczuć się można było jak kilka dni po wojnie, pełno zniszczonych budynków, właściwie dominował ich brak, pustka, zaniedbana trawa w miejscu, gdy kiedyś stały reprezentacyjne kamienice. Po powrocie zacząłem wręcz namiętnie poszukiwać informacji, dlaczego tam tak jest, dlaczego miasta dolnegośląska tak ze sobą kontrastują, piękno z brzydotą (brzydota w tym znaczeniu to wielce odbudowanie mieszkań bo wojnie, szybko, tanio, byle jak... tak to są bloki...) Doczytałem, że to efekt zniszczeń jakie spowodowała komunistyczna armia, wojna, która była kilkanaście lat temu, którą my na własnej skórze nie przeliśmy, możemy doświadczyć oczami. Pustki w miastach możemy poczuć czy to tu w Bierutowie, czy też na przykład w Strzelinie. Boli to ... NIGDY WIĘCEJ WOJEN! #bierutow #dolnyslask #przemyslenia #wojna
Pobierz nynu - Będąc dziś w Bierutowie (województwo Dolnośląskie), poczułem ogromny szok. Prz...
źródło: comment_XATC0Z6G58urhlJGMFBpDqxLmuYB1e8C.jpg