Wpis z mikrobloga

@tomczyk85: @gosciu: @CitroenXsara: ja kiedyś napisałem do kilku userów swiatelka.pl z zapytaniem ile chcą za podstawową wersję Convoy S2+, ceny były od 85 do ponad 100zł +kw. Na gearbest kupiłem za $12.99, fakt faktem pierwsza paczka zaginęła, ale na dniach wysyłają kolejną tym razem z trackingiem.
Płaciłem 135cbl z wysyłką. Brałem opcję ze sterownikiem 3way + kolimator. Wiem, że na #aliexpress są oryginalne tylko, że one mają pewne wady, które ten gość z forum poprawia ręcznie i oprócz tego można sobie dobrać dodatkowe parametry takie jak właśnie kolimator czy barwę światła czy zabezpieczenie termiczne, które jest krytyczne w tym modelu latarki. Brałem światło typowe pod rower bo tego potrzebuję. Poniżej link do forum, gdzie ten gość się ogłasza.
@CitroenXsara Standardowa przegrzewa się. Zmodyfikowana ma jak poniżej:
S2+ poprawiona termicznie, zmostkowana sprężynka (redukcja strat elektrycznych) i dolutowany styk mosiężny aby ogniwo sztywniej siedziało.
Miedziane podłoże diody jest bezpośrednio lutowane do mosiężnej piguły latarki - bardzo dobre chłodzenie diody.
Zapewnia to długotrwałą bezawaryjną pracę oraz wysoką ilość generowanego światła.
Nietłukąca szybka akrylowa z powłokami AR firmy UCL Lens 98% przepuszczalności zamiast 88% zwykła szklana.
Taki "mały wypas" w kompaktowych rozmiarach z możliwością
@tomczyk85: za modowaną mógłbym zapłacić więcej, ale nie 2x za podstawową wersję. Ja stwierdziłem, że zabezpieczenie termiczne nie będzie mi potrzebne na rowerze - pęd powietrza będzie chłodził ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja bym chętnie sam kolimator zanabył lub coś żeby nie walić po oczach kierowcom, ktoś ma jakiś pomysł?

A z przegrzewaniem na rowerze to mi się jeszcze nie zdarzyło, ale tylko 2h na 100% jechałem, bo na tyle ogniw mi starczyło.
@tomczyk85: z tą przeróbką to spora przesada, mostkowanie sprężyn i dodatkowa pasta chłodząca tak naprawdę niczego nie zmienia. Latarka bez tej przeróbki bedzie świecić tak samo, nie poznasz która ma przeróbkę, a która nie. Te same latarki kupisz na ali, z dowolnym sterownikiem i barwą światła.
to tak jak byś twierdził że samochód bez spojlerów i szerokich laci nie nadaje się do jazdy.
Oczywiście Bzdura.
Tu masz porównanie kilku latarek convoy