Wpis z mikrobloga

Badanie opinii wykopowiczów odnośnie modelu finansowania mediów publicznych.
Czy jesteś za:
1) Całkowitym finansowaniem mediów publicznych z opłat abonamentowych oraz innych subwencji budżetowych.
2) Finansowaniem mediów publiczny z opłat abonamentowych (ok. 70%) oraz wpływów z reklam komercyjnych (ok. 30 %) - czyli zmiana proporcji w stosunku do tego co teraz.
3) Utrzymaniem obecnego statusu - finansowanie mediów publicznych z wpływów z reklam komercyjnych (ok. 70%) i opłat abonamentowych i innych dotacji (ok. 30%).
4) Całkowitą prywatyzacją mediów publicznych.

#polityka #media #4konserwy #neuropa #dziennikarstwo #tvp #telewizjapolska
  • 21
  • Odpowiedz
2) Finansowaniem mediów publiczny z opłat abonamentowych (ok. 70%) oraz wpływów z reklam komercyjnych (ok. 30 %) - czyli zmiana proporcji w stosunku do tego co teraz.
  • Odpowiedz
@plumkajacy_kalafior: Nie wdaję się w dyskusję z osobą, która rozpoczyna "dyskusję" od słów "brednie" (bo to oznacza, że nie byłbyś w stanie zaakceptować moich racji, jakkolwiek bym ich nie uargumentował). Co więcej to nie byłaby rozmowa tylko przesłuchanie, bo ty swojego zdania nie przedstawiłeś. Moim zdaniem funkcję medium publicznego lepiej spełnia internet, bo jest bardziej wielowymiarowy. Dlatego nie uważam by potrzebne było istnienie TVP, a zwłaszcza w w wymiarze jaki reprezentuje.
  • Odpowiedz
@plumkajacy_kalafior: Według Adama Smitha podmioty prywatne lepiej rozwiązują problemy społeczeństwa niż podmioty nieprywatne. Nie uważam, więc bym był w błędzie. Czym się różni TVP od np. Polsatu? Dokładnie niczym. Nie obchodzi mnie czym miałoby się różnić, bo faktycznie się nie różni.
  • Odpowiedz
@historiofil: o matko. wg adama smisa. Wg praktyki rynkowej mamy 80% mediów w polsce z kapitałem Niemieckim czyli nie zaszła tutaj postulowana walka i równowaga kapitałó różnych tylko doszło do monopolu absolutnego.
Tak działa rybnek. JEst zawodny bo ekonomia to nie wszystko. Śa jeszcze interesy polityczne i geopolityczne.
A ludzie dają sobie wmówić te paradygmaty o prywatyzowaniu wszystkiego. Spoko. prywatyzujmy ale w momencie jaak w polsce bedzie kogos stac by to
  • Odpowiedz
@historiofil: bo to trzeba sobie zdawac co sie dzieje politycznie w Polsce a nie opowiadac bajki o kultcie wolnego rynku.
Nie ma innej możliwości niźli skomasowanie zasobów przez państwo, skoro magnateria została wywłaszczona.
Do tego rzecz jasna musi byc normalny rząd. Tkwienie w gównie i wtykanie rodzynek temu co na nas sra to nei sposób na rozwiązanie problemu cumplu oczywiście w dziedzinach strategicznych. A sam Rynek jako taki należy zliberalizowac pod
  • Odpowiedz
@plumkajacy_kalafior: Widzisz kolego, ja odpowiedziałem na pytanie pod kątem obecnego typu rządów (a raczej typu rządzących). To co ty mówisz to w sporej części prawda, lecz do tego trzeba dyktatora (<-------- :D) i coś na wzór "Manui pulite" na wstępie.
  • Odpowiedz