Wpis z mikrobloga

zauważyliście jakąś różnicę w zużyciu baterii pomiędzy teraz, a okresem letnim? Czy temperatura może mieć w ogóle wpływ na to? W lecie wystarczyło, że na chwilę włączę przesył danych i bateria szła szybciej niż 1% na minutę, teraz miałem włączony przez kilka godzin i zeszło ledwie 10%
#android
  • 15
@pietrek16: Na odwrót jest możliwe (w zimie szybciej niż w lecie), w drugą stronę to nie wiem.

Chodzi o to, że w zimie jest niższa temperatura, więc procesor mniej się grzeje i może dłużej na wyższych obrotach śmigać.

Może coś zrobiłeś, ale jak chcesz to pobaw się i więcej wyciągniesz.
@pietrek16: oczywiście - wysoka temperatura nie sprzyja baterii (1 z fal upałów zresztą dobiła mi akumulator w aucie ( ͡° ʖ̯ ͡°) ). Btw co to za telefon że 1% na minute schodziło ?
Przy niższych temperaturach zwiększa się rezystancja wewnętrzna baterii co powoduje zwiększy spadek napięcia ogniwa. Dlatego teoretycznie powinno być odwrotnie niż piszesz.
@pietrek16: No, a powinno więcej. Procesor w wysokiej temperaturze obniża taktowanie, by się nie spalił (tak samo w komputerach itd.), więc jak obniża taktowanie, to pracuje wolniej i mniej się nagrzewa, więc dłużej działa na baterii :P

Może jakąś opcję typu synchronizacja czy wieczne wifi wyłączyłeś?
@pietrek16: przypomnij się wieczorem to ci pokaże jak wygląda uwalona bateria z g2. Od pewnego czasu nie mogłem zamknąć etui... Ale nie skojarzylem że aż tak spuchla bateria że rozsadzila telefon. Na szczęście tylko klapka puściła i nic się nie uszkodzilo. Kupiłem jakiś Chińczyk za 70 na allegro i działa dalej
@pietrek16: nie ma reguly czy masz etui czy nie. Ogniwo konczy zywotnosc i dziekuje dowidzenia. Oczywiscie bateria woli optymalne temperatury ale futeral musialby lezec na rozgrzanej patelni zeby zaszkodzil. To ze ci schodzi lepiej lub gorzej jest uwarunkowane przez obciazenie sieci GSM. Jak jestes podlaczony do konkretnego przekaznika BTS to sobie telefon spokojnie lezy zalogowany , a w przypadku gdy jestes na jakims zadupiu gdzie cala wioska dzwoni do jednego patyka
Pobierz s.....i - @pietrek16: nie ma reguly czy masz etui czy nie. Ogniwo konczy zywotnosc i ...
źródło: comment_RQu1hWr1zb1W7QFk8KRlFwzAVolRwBla.jpg