Wpis z mikrobloga

Ej ej Miraski od #gotujzwykopem patrzcie co dostałam w prezencie na parapetówkę <3
Najlepsze #niebieskiepaski so w #bielskobiala! ( ͡ ͜ʖ ͡) no i #rozowepaski w sumie też ( ͡º ͜ʖ͡º)
Wołam mistrza pakowania @pawel_niki, @areiks, @arrent, @Cinkito i @paranojka, jesteście najlepszymi cumplami ever <3
#chwalesie i trochę też #gotujzmatra bo wrzucę tu coś najszybciej jak tylko się będzie dało ()
Pobierz matra - Ej ej Miraski od #gotujzwykopem patrzcie co dostałam w prezencie na parapetów...
źródło: comment_ZsHXF4Jp2EWdSJ8AkNxGKJbO2i0xpS5E.jpg
  • 20
@SScherzo: taki gar na prąd, w którym gotujesz wolniej niż standardowo [czyli np całą noc, albo pół dnia]. Gotujesz w niskiej temperaturze, przez co potrawy zachowują więcej aromatu i wartości odżywczych no i dodatkowo masz oszczędność czasu i energii. Super sprawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pawel_niki: szukaj, masz ten potencjał ( )

@matra: Czyli ten garnek to trochę taka zapchajkuchnia gadżetowa, bo to samo robię w piekarniku elektrycznym. Takie np steki z biedronki, wolno pieczone w piekarniku przez 4-5h i mięsiwa do kanapek na cały tydzień mam. Miłego i udanego gotowania życzę .
@matra: No steki akurat to w ok 140 robię. Ale jaki problem zrobić coś innego, wstawiam przykryty garnek do piekarnika, ustawiam 80 stopni i robi się. Pobór prądu będzie taki sam, minimalnie większy bo piekarnik pojemniejszy.
@pawel_niki: No spoko, skoro tak twierdzi angielska instytucja. Co nie zmienia faktu, że dla mnie takie urządzenia to sprzęt który zawali mi poł kuchni i uważam je za zbędne tak jak wszystkie te frytkownice, maszynki do pieczenia chleba, gotowania jajek, smażenia naleśników, robienia lodów itp.

Po 12 latach mieszkania z różowym przerobiłem już chyba większość tego asortymentu i wiem, że wszystko lądowało na szafce po kilku miesiącach. Podstawowy sprzęt najlepiej funkcjonuje.