Wpis z mikrobloga

Wyjmowałem pokój w mieszkaniu z innymi lokatorami i rachunki płaciliśmy w sposób proporcjonalny. W pewnym momencie wszyscy pozostali współlokatorzy wyprowadzili się (z własnej woli) i zostałem sam w mieszkaniu. Czy właściciel, nie mogąc znaleźć innych lokatorów, ma prawo obciążyć w całości mnie opłatą stałą za media? Nie jest to jasno powiedziane w umowie. Jak to wygląda np. wg ustawy o ochronie lokatorów?
#prawo
  • 13
Czy właściciel, nie mogąc znaleźć innych lokatorów, ma prawo obciążyć w całości mnie opłatą stałą za media?


@Bisk: tak. A Ty masz za to prawo ścigać ich dalej
@paranoidandroid: @ninakraviz: @M4ks:
Umowę podpisałem sam. Cały fragment umowy, który dotyczy rachunków zamieszczam tu:

1. Wynajmujący zobowiązuje się zapewnić Najemcy:
a) dostarczanie energii elektrycznej,
b) dostarczanie ciepłej i zimnej wody,
c) odprowadzanie ścieków,
d) gaz i CO
2. Najemca jest zobowiązany regulować zaliczki za wymienione w pkt 1 świadczenia wraz z zaliczkami naliczonymi przed administrację w łącznej kwocie 200 zł na konto Wynajmującego, z góry do dnia 3 każdego
@M4ks: @ninakraviz: sęk w tym, że wg umowy nigdzie nie jest powiedziane, że opłacam rachunki za media jako takie, a jedynie 200 zł comiesięcznej zaliczki (mówię o fragmencie który zamieściłem)
sęk w tym, że wg umowy nigdzie nie jest powiedziane, że opłacam rachunki za mieszkanie, a jedynie 200 zł comiesięcznej zaliczki.


@Bisk: Uwielbiam - o pierdołe oczywsta się pyta, a potem udaję mądrego i się kłóci ( ͡º ͜ʖ͡º)
sęk w tym, że wg umowy nigdzie nie jest powiedziane, że opłacam rachunki za media jako takie


@Bisk: no co chcesz przez to powiedzieć? Że jako prawnik stwierdzasz, ze nie musisz płacic?
Masz punkt 3 który mówi wprost o rozliczeniu.
@M4ks: jakie to ma znaczenie - jako prawnik lub jako nie-prawnik? Pytam, czym dokładnie jest rozliczenie, ponieważ w momencie podpisania umowy rozumiałem je inaczej