Wpis z mikrobloga

No i zacząłem Age of Decadence, niecałe 2 godziny ale już widzę że to jest RPG którego szukałem od bardzo dawna. Wybory tutaj rzeczywiście mają znaczenie, ludzie kłamią, nawet jakiś rabuś mnie okradł gdy kupowałem kebaba a kilka razy ...
Taki przykład co do wyborów- mam misję żeby dostać się do zamku żeby oddać pewien artefakt lordowi. Można wejść albo wykonując jedną z dwóch misji dla strażnika przy bramie, przebrać się za strażnika i wejść głównym wejściem, wspiąć się na palisadę albo przekraść się uliczką. Każdy sposób wymaga innych statystyk, ja się rozwijałem pod perswazję za którą odpowiadają 4 różne statystyki (!) więc wybrałem misję negocjacji z bandytami. Wziąłem pieniądze na okup, ale dzięki temu że jestem członkiem Gildii Złodziei to przekonałem mojego mistrza że bandyci z innych terenów to dla nas zagrożenie więc zabili ich dla mnie, jednocześnie dostałem cały okup dla siebie i dostałem dostęp do zamku.
A to jest tylko jedna z wielu ścieżek jednej klasy (jest ich 6 i każda zaczyna grę inaczej). Podczas weekendu pogram "trochę" więcej to skrobnę jakąś minirecenzję, na razie czuję że to jest dla mnie gra idealna. Z Pillars of Eternity zrezygnowałem przez system walki który mnie irytował, tutaj po dwóch godzinach gry i wykonaniu kilku zadań jedyna walka jaką miałem to tutorial jeśli nie liczyć kilku "przygód" np gdy oszuści zwabili mnie do opuszczonego budynku.
Aha, no i nie ma spolszczenia a tekstu w grze jest masakrycznie dużo, więc dla niektórych może to być barierą bo opisy są tutaj niczym ze staroszkolnych RPG.
#ageofdecadence #gry #rpg #crpg
  • 10
@Kazak77: Akurat złodziej jest chyba najtrudniejszą w prowadzeniu postacią także uważaj. Pamiętaj też, że w tej grze nie jest hańbą taktyczny odwrót. W innych erpegach ucieczka byłaby nie do pomyślenia, tutaj często można zyskać więcej jeśli zachowamy się racjonalnie i wycofamy kiedy trzeba.
@Bethesda_sucks: Jednego nie rozumiem- jestem tym całym Loremasterem, mam jakąś rangę u złodziei ale nie przypominam sobie dołączania do nich a innych gildii nie mogę znaleźć. To samo z głównym wątkiem- właśnie przybyłem do Maadoran i władca kazał mi złożyć przysięgę. Tutaj gildie/frakcje się wzajemnie wykluczają czy można dołączyć do wszystkich ale po prostu nie przejdzie się skill-checków w późniejszych etapach?
@Kazak77: Jak jesteś Loremasterem to po wykonaniu zadania dla Fenga powiedział ci, że nauczył cię wszystkiego co mógł i teraz musisz sobie radzić sam sugerując dołączenie do gildii kupców (Commercium) albo złodziei (Forty Thieves). Odwiedziłeś tawernę, czyli siedzibę gildii złodziei i teraz pracujesz dla nich. Jeśli chodzi o gildie, jeśli nadarzy się ku temu okazja i będziesz cennym nabytkiem będziesz miał możliwość zmiany, ale kosztem "loyalty". Myślę, że nie warto bym
@Bethesda_sucks: No i wszystko jasne. Jak mi dał wybór to mu powiedziałem że się zastanowię, a potem przypadkiem trafiłem do tawerny i myślałem że zaczynam zwykłego pobocznego questa. No nic, wczytam grę, to tylko godzina w plecy a jak już znam dialogi to o wiele szybciej pójdzie:P Dzięki.
@Bethesda_sucks: Mam pytanie - jak jest z optymalizacją gry ? Mam staruszka Core 2 Duo E8400, 4GB ram i radeon 5770 i zastanawiam się czy kupować czy to będzie strata kasy przed wymianą PC . ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wszelakie wastelandy, PoE, Divinity mi chodziły bezproblemowo.

EDIT: Dobra widzę że ta gra ma demo wow . To zaraz sprawdzam.
@Bethesda_sucks: Zrobiłem nową postać bo nie miałem już starych zapisów. Dałem trochę w Trade bo już wiedziałem że dołączę do kupców, wysłałem tych bandytów żeby zajęli kopalnię którą miałem zniszczyć w tym drugim queście. Jeśli takich akcji jest więcej to jestem po prostu zakochany w tej grze.
@Kazak77:

oszuści zwabili mnie do opuszczonego budynku.

Militiades? Jesli go nie zabijesz to zostaje twoim "partnerem" i daje kilka bardzo ciekawych questów. Ale to droga dla postaci nastawionych na walkę.