Wpis z mikrobloga

Mircy programysty pomóżcie. Mam pomysł na aplikacje tylko aspekt technologiczny mnie trochę przytłacza.
Chciałbym mieć bazę danych, do której łączyłyby się: aplikacja webowa, mobilna i okienkowa. Czego najlepiej użyć do wystawienia api dla takiej bazy. Myślałem o napisaniu apki w Wt albo jakimś Node.js, która będzie się łączyła z bazą i udostępniała innym interfejs, ale pewnie są bardziej true rozwiązania. Nie mam specjalnego doświadczenia w webowo-bazodanowych rozwiązaniach i nie chcę wymyślać koła na nowo. Doradźcie:<

#programowanie
  • 52
@wytrzzeszcz: To raczej nie jest chyba zbyt bezpieczne i skalowalne rozwiązanie. Chciałbym żeby to miało ręce i nogi jako docelowo usługa dla kilkudziesięciu osób. Mam pomysł na serwis i chcę go sobie zacząć kodzić powolutku więc chciałbym żeby to było future proof.
@simia: no to api restowe na symfony + fosrestbundle + fosuserbundle na orm + odm (mysql + mongo) wydaje się proste i optymalne. To niemal rad dla czegos tak małego, a wydajność wyciągniesz na nosqlu który wydaje się idealny do takich magazynków. Nawet mongo możesz odpuścić, zanim mysql klęknie będziesz obsługiwał 300000 userów :)
O widzę, że dyskusja się rozpoczyna. To ja pogooglam różne terminy, którymi tu rzucacie a Wy się nie krępujcie pisac:)
@0x2bc: php jest dojrzałym językiem nie ustępującym w niczym pajtonowi, a node to niestabilna hipsterska zabawka której nikt normalny nie wpuści na produkcje. Z wersji na wersję dc breaki i zmiany z api które wykluczają użycie go w poważnym projekcie.