Wpis z mikrobloga

#chwalesie #cebuladeals #gotujzwykopem
#thermomix

Kupiłem w niemieckim lidlu urządzenie znanej wszystkim marki silvercrest, które jest kopią thermomix'a który w pl kosztuje ok 4500zl a Lidl oferuje podobne urządzenie bez funkcji wagi (która w tm i tak jest z dupy) za 199euro ( ͜͡ʖ ͡€)
Oczywiście vorwerk to nie jest ale na domowe warunki powinno posłużyć z 15lat (silnik z hoyer'a) sam kupiłem dla znajomych 3 sztuki
siba_15 - #chwalesie #cebuladeals #gotujzwykopem 
#thermomix 

Kupiłem w niemieckim l...

źródło: comment_p0Y2htAQ8w6ZrwCM4ho9jDUc0EFfgCo5.jpg

Pobierz
  • 40
Ogólnie jest to jeden z najmocniejszych blenderow na jakich pracowałem (moc 500w jest śmiesznie mała ale kształt ostrzy i budowa dzbana powoduje że nie ma rzeczy której nie zmieli i prawie nigdy się nie zatyka albo mielone potrawy ustawiają się tak ze ostrze nie mogą ich dosięgnąć) dodatkowo ma funkcję podgrzewania (od 37,5- 100c) co powoduje że z dolaczonymi wkładkami można gotować na parze, gotować, miksowac, rozdrabniac, mielic, siekac, ubijac, temperowac czekoladę
@MichaelT128: pracuje jako kucharz i mam w pracy thermomix i prawda jest ze można bez tego żyć ale są czynności które mi zajmują 1h a on to robi w 5min przy czym samo nastawienie go i wrzucenie składników zajmuje 30s a ja mogę coś innego w tym czasie robić bo jak skończy to zasygnalizuje, wiec tak jest to powód dla mnie do jarania się. To jest jak kupienie wiertarki zamiast wiercic
@karol-piotrowski: właśnie po to go kupiłem, Kreme brulee czy temperowanie czekolady jest szybkie proste i zawsze wychodzi. Można trzepac nad garnkiem z parą i się parzyć, ale po co? W imię old-school'u? Chociaż mam beke z ludzi gotujacych w nim wszystko, żeby się spłacił
@Slith: Ja się jaram thermomixem. Sam bym nie kupił, bo za tą kasę wolałbym gdzieś polecieć, ale rodzice mają i maszyna sama w sobie zajebista, używana co dziennie i daje radę ze wszystkim.
@siba_15: no właśnie - nie traci trochę na sensie, jeśli nie ma tej wagi? Nie jest to na tyle upierdliwe, że lepiej kupić thermomixa, nawet używanego? Wtenczas #!$%@? wszystko jak leci, waga sama się zeruje itp, czy się mylę?