Wpis z mikrobloga

Tytuł:The Divide (2011)
Gatunek: Thriller, Sci-Fi, Postapokaliptyczny
Reżyser: Xavier Gens
★★★★★★★★

Dałem temu filmowi 8/10, chociaż był bardzo blisko 9. Baardzo dawno tak się nie wkręciłem w film. Atmosfera jest niesamowicie gęsta. Niemal się popłakałem z bezsilności (no dobra, może nie niemal, ale to uczucie było straszne). Podobnie czułem się, kiedy będąc młodszym oglądałem jakieś thrillery lub horrory. Uczucie wyobcowania, samotności, beznadziejności, strach. Aż chciałoby się sobie palnąć w łeb. Może to dlatego, że jedna z głównych bohaterek bardzo mi się spodobała? Kto wie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Film opowiada o grupie osób, które na skutek bombardowania ukrywają się w schronie. Co może się zdarzyć? Co pójdzie nie tak? Coś pójdzie nie tak?
Na początku nie jest tak źle, mamy zapasy, wodę, wszyscy żyją. Później kilka rzeczy się po prostu zdarza. Tutaj naprawdę nie chcę nic zaspojlerować. To po prostu dobry film, który trzymał mnie w napięciu przez cały czas. A po 25 minutach byłem niesamowicie ciekaw co dalej się zdarzy. A to, tak naprawdę, rzadko się u mnie zdarza.
Nie rozumiem dlaczego na filmwebie figuruje ocena 6,2, może tylko mi film się podobał? Tutaj kilka słów o tym filmie od @Boomkin, dziękuję za polecenie! Świetnie się bawiłem, jeśli można tak nazwać nerwowe siedzenie na tyłku przez 2 godziny :)
W komentarzach wrzucam przemiany kilku postaci w czasie akcji filmu.
#film #recenzja #postapokalipsa
#imponderabilia <--- <--- tag, w którym piszę o wszystkich obejrzanych przeze mnie filmach z mojej listy na filmwebie, pozostały 122 filmy.

Wrzucam zdjęcie owej bohaterki, nie plakatu jak zazwyczaj :)
DywanTv - Tytuł:The Divide (2011)
Gatunek: Thriller, Sci-Fi, Postapokaliptyczny
Reż...

źródło: comment_4dksWfGJfFYPOURKuPnH1hPANCRWKdxZ.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
@DywanTv: próbowałem to oglądać, ale nie dałem rady. Wg mnie strasznie sztuczne i naciągane. Ostatecznie od połowy przewijałem i się śmiałem, co takiego reżyser kazał im wyczyniać. :)
  • Odpowiedz
@DywanTv: Generalnie nie tego się spodziewałem. Absolutnie nie tego. Myślałem, że to będzie jakaś postapo-akcja-survival-horror. Nie psycho-makabra. Poza tym każda postać w tym filmie jest klinicznie psychiczna - same czuby. No i kwestia realizmu - jak już pokazują taką umysłową degrengoladę, to mogli chociaż pozwolić na przyrost kłaków i brud, a prąd z rowerka rozbił bank. XD
  • Odpowiedz
@sejsmita: Ja nie wiedziałem czego się spodziewać. Ale lubię filmy, w których główną rolę grają ludzie i ich emocje. A o to chyba nie tak łatwo jak się wydaje.
No sądzę, że po kilku tygodniach/miesiącach w schronie. Na kilkudziesięciu metrach kwadratowych każdy zachowywałby się trochę dziwnie. Wydaje mi się, że całkiem dobrze pokazali jak człowiek wariuje.
  • Odpowiedz
@DywanTv: Film znalazłem na jakiejś liście postapo-horror i stąd moje oczekiwania - ktoś pewnie dla jaj go wrzucił. :)
Zgoda, że każdemu pewnie coś odbije w takiej sytuacji, ale miałem wrażenie, że ta piwnica jest pod oddziałem zamkniętym jakiegoś psychiatryka.
  • Odpowiedz