Wpis z mikrobloga

#ruskapropaganda #rosja #ukraina #propaganda #polityka
@wykop

Na wykopie pojawiło się parę nowych kont propagandowych, jeszcze zielone. Zacznijmy od @szczebrzeszyn09, który nie potrafi pisać po polsku, a jego aktywność polega głównie na wspieraniu kremlowskiej linii propagandowej, czyli krytyka Ukrainy i USA, nakręcanie histerii wokół uchodźców (oczywiście mały odsetek przeciwników uchodźców to propagandyści moskiewscy, ale Rosji zależy na jakiejkolwiek krytyce polityki UE, więc ten kryzys wykorzystują) oraz wspieranie Rosji w konflikcie syryjskim.
Tutaj w zasadzie sam się zdemaskował, także polecam zwracać uwagę na to co, kiedy i jak pisze.

Kolejnymi propagandzistami są już typowi spamerzy, a mianowicie @elzbieta-1962 oraz @gansutkin, różnica między datami założenia kont to jeden dzień. Dodają rzeczy z pl.sputniknews.com, oczywistej (jeszcze nie dla wszystkich) rosyjskiej propagandówki. Jedyne linki wykopane przez Gansuktina to te dodane przez elzbiete-1962, a elżunia wykopała jedno ze znalezisk gansuktina, więc powiązanie tych kont jest oczywiste.

Jako ciekawostkę dodam, że naczelni "antybanderowcy" i "niezależni" obserwatorzy, czyli @hungbejwin_ludowy, @filipix i @bos100 nie mają oporów przed wykopywaniem takich pochwalnych artykułów wobec Rosjan ze sputnika, jak poniższy.

PS Wpis ma charakter informacyjny, bo uczę się od najlepszych (@smsmaj to mój mentor), także zapraszam do obiektywnej dyskusji, a każdy nieprzychylny komentarz usunę, wzorem smsmaja i Putina, więc nie powinniście mieć mi za złe :>
  • 26
  • Odpowiedz
Proszę mi powiedzieć, dlaczego zdanie odmienne od pisowskiej propagandy nazywane jest od razu putinowską propagandą? Należę do ludzi, którzy z wykształcenia znają kilka języków i mogą bez problemu czytać propagandę i niemiecką, i rosyjską i angielską i wyrabiać sobie mniej więcej obiektywny pogląd na świat. Ale jak wiadomo, nie ma absolutnej prawdy i dyskusja na temat, kto ma rację, a kto nie, jest czcza. Jest mi na przykład przykro, że Polacy tak
  • Odpowiedz
@elzbieta-1962: Jezeli ktos robi nowe konto i z miejsca zajmuje sie lansowaniem jakiejs propagandy to chyba można tego typu okreslen uzywac.

Postawiono pomnik Mickiewicza w Rosji, Rosjanie ze łzami w oczach czytali jego wiersze


@elzbieta-1962: No i co z tego? Ja widziałem tez sugestie aby pomnika antyrosyjskiego Mickiewicza nie było skoro Polacy usuwaja posowieckie. W jednym z programów o rzekomej "rusofobii" w tym kontekscie wymieniono tęz Mickiewicza bo dla Rosjan
  • Odpowiedz
@szurszur: zgadzam się co do przyznania się Rosjan do winy. W tej kwestii nie ma nawet co dyskutować. Co nie zmniejsza mojego żalu odnośnie zmieniania przez Polaków niemieckich pampersów. Dlaczego? Bo było mi strasznie wstyd i przykro, gdy mój syn ( jest na połowę Polakiem) rozmawiając w internecie z nowymi znajomymi z Anglii, Niemiec itd. słyszał o Polakach tylko obraźliwe słowa, początkowo nie przyznawał się do tego, że jest na połowę
  • Odpowiedz
i jeszcze raz podkreślam, to że publikuję coś z rosyjskiego internetu nie oznacza od razu propagandy, to jest pluralizm poglądów. Podobnie ludzi rzucających się na Rosję z obelgami mogę też nazwać pisowską, czy kaczyńską propagandą, ale tego nie robię.Zgadzam się też odnośnie do pomników. Radzieckie pomniki powinny zniknąć, ale groby, cmentarze, ich poszanowanie to kwestia poziomu kultury narodu.
  • Odpowiedz
żeby nadrobić luki w naszym polskim wykształceniu odnośnie do Zaolzia, Wilna itd.


@elzbieta-1962: O Zaolziu to raczej nic specjalnie nie ukrywano. Jednak tu nie o to co było chodzi ale to że Rosjanie zrównuja bezkrawe zajecia Zaolzia z masowymi represjami i mordami jakie oni przeprowadzili po 17 wrzesnia.
  • Odpowiedz
@szurszur:http://pikio.pl/syn-ukrainskiego-zbrodniarza-kandyduje-z-listo-po-rzez-wolynska-to-nie-ludobojstwo/ oto jeszcze jeden naród, który nie prosi Polaków o wybaczenie i jakoś nas to nie rusza. A mój dziadek, bo pochodzę z południowo-wschodniej Polski opowiadał straszne historie o Ukraińcach, Upowcach. Jak to się godzi z polską racją stanu, Komorowski przemawia u nich w parlamencie do swoich "przyjaciłół" a ci przyjaciele po paru godzinach przyjmują uchwałę gloryfikującą bandytów, którzy rozprówali brzuchy ciężarnym Polkom...
  • Odpowiedz
Jak to się godzi z polską racją stanu,


@elzbieta-1962: Polska racja stanu nie opiera sie na tym czy nas ktos przeprosi ale na tym abysmy przeciagali kraje na strone naszych sojuszy.
Rosja jest nam krajem niechetnym bo uznaje nas za wroga, od lat co i rusz nakladaja embarga, usiluja mieszac poprzez przetrzymywanie wraku czy wykorzystujac uczennice do propagandowej wycieczki na Krym zlekcewazyli prosby naszego kuratorium) .
Ukraina chce przjeśc na nasza
  • Odpowiedz
Ukraina chce przejeść na nasza stronę


@szurszur: Nie ma żadnych ale to żadnych oznak ze tak faktycznie jest ... Ukraina nigdzie nie przechodzi a na pewno nie na nasza stronę. Naiwność możne nas bardzo drogo kosztować. Nawet jak by Ukraina pojawiła się w NATO i UE, wyobrażasz sobie co się by działo. Nie wiem skąd przekonanie ze Ukraina prowadzać wojnę z Rosja w jakiś sposób nas chroni. Ochrona była by gdyby
  • Odpowiedz