Wpis z mikrobloga

#polityka #4konserwy #neuropa
kto jest za takim pomysłem

1. TOTALNY zakaz reklamowania partii politycznych w mediach komercyjnych.
2. Wydzielony czas antenowy na dyskusje równy dla wszystkich z odpowiednią liczbą podpisów. ( np pełny czas antenowy za 300 tys podpisów, za 150tys tylko polowa tego co dostaną liderzy, Poniżej 100 tyś nie puszczamy do Tv by zapobiec tłokowi planktonu)
2. Wydzielone pasmo reklamowe w publicznych mediach tj TV i radio , na tej samej zasadzie co wyżej z podpisami.
3.Zakaz wynajmu powierzchni reklamowych jakichkolwiek. Plakaty dozwolone jedynie na wydzielonych słupach w każdej gminie.
4. Jesli jakaś stacja komercyjna chce prowadzic publicystyke i zapraszac do niej polityków jest zobligowana do takiej samej ilosci programów ze wszystkimi z sił politycznych.

Ktoś coś jeszcze chce dodać ? :)
  • 38
@theone1980: jako, ze polityka to dzialalnosc publiczna to nawet media komercyjne, jesli chcą gościć polityków to muszą się kierowac zasadą pluralizmu politycznego a nie faworyzowania i w tym aspekcie muszą się dostosować.
Taką bym dodaj zasade dla stacji, które chcą prowadzic publicystyke ;) JEst to zdrowe ;)
@plumkajacy_kalafior: mi to by odpowiadało ale i tak mija się z celem bo wiele nie zmieni. Narzędzia wpływu i manipulacji są poza debatami a np. w codziennych wiadomościach.

Cytując klasyka to system jest zły a nie ludzie. Dlatego trzeba zmienić system a nie ludzi. Jak zmienimy ludzi to albo prędzej czy później się skorumpują w tym systemie albo uznają że i tak nic nie mogą zrobić przytłoczeni masą tych skorumpowanych.
@SirPsychoSexy: tu nei chodzi o wolny rynek. Wolny rynek to mozesz miec w sektorze prywatnym a nie publicznym. Działalnoś,ć polityczna nie jest działalnością publiczną i musi byc jasno okreslone co politykom czy pretendentom na nich wolno czy nie wolno. Obecnie jak są wyboru to masz zopke marketingową i kupa ludzie głosuje na tego kto jest głośniejszy i rozlepil więcej plakatów. Rozumiesz ?
Jest to chore.
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

: mi to by odpowiadało ale i tak mija się z celem bo wiele nie zmieni. Narzędzia wpływu i manipulacji są poza debatami a np. w codziennych wiadomościach.

Cytując klasyka to system jest zły a nie ludzie. Dlatego trzeba zmienić system a nie ludzi. Jak zmienimy ludzi to albo prędzej czy później się skorumpują w tym systemie


@ArpeggiaVibration: masz racje ale zmieni w moim odczuciu to bardzo wiele bo z kilku
@plumkajacy_kalafior: Jeśli kogoś stać na rozwieszenie plakatów, to czemu mu tego zabronić? Ale tutaj wchodzimy w temat finansowania partii. Partie posiadające subwencje domyślnie będą miały więcej kasy na promocję. Może przestać finansować je z budżetu? Ale wtedy i tak zależy, ile osób ile kasy wpłaci. Odgórne ustalanie mija się z celem, zawsze będą większe i mniejsze partie.
Co do czasu antenowego, to jedyny postulat mający sens. Każda partia przystępująca do wyborów
@SirPsychoSexy: bo działalność polityczna to nie cyrk marketingowy !!! dlatego nie. nie chcesz sie dostosowac to nie musisz kandydowac ! Zakaac wszelakiej komercyjnej reklamy i juz. Polityka to nie papka marketingowa !! dopoki tego nie zrozumiecie to będziecie oglądali cyrkowe plakaty i zasmiecone miasta i denne spoty wyborcze puszczane w telewizjach.

Finansowanie partii to inny aspekt. Mozna wtedy znacząco je obnizyc i finansowa rzeczywiste potrzeby lokalowe oraz operacyjne partii. Wiesz po
@plumkajacy_kalafior: myślący ludzie już dawno przestali oglądać TV bo internet jest dużo szerszym i lepszym pod każdym względem źródłem informacji (obojętnie czy jest ktoś prawakiem czy lewakiem czy kimkolwiek innym)

Ci którzy nie mają dostępu do internetu (albo są za starzy na kompa czy nie umieją korzystać z niego i siedzą tylko na fejsie) a jednak cośtam jeszcze jarzą to najczęściej olewają wszelkie wybory bo wiedzą że się tym nie interesują
@ArpeggiaVibration: o stary, twoje go odjechało tu w kosmos. Menelstwo było w każdym ustroju, jest, i będzie.
Odsetek ludzi, którzy maja realne pojęcie o polityce zawsze będzie niski.
Nie znaczy to, że mamy pozwalać na cyrk taki jak jest obecnie czyli wojny medialne. TFU
Jak będą mieli bardzo ograniczone pasmo reklamowe do mediów publicznych to nie będzie wojen medialnych bo nie będzie na to czasu antenowego.

Wszelka reklama polityczna jest szkodliwa.
@plumkajacy_kalafior: ale przecież napisałem Ci wcześniej że środki wpływu w TV czy gazetach są poza plakatami czy debatami i są realizowane cały rok. Te debaty i inne pierdoły w którą wali się kase to tylko rozgrywki ala mundial przed wyborami dla owych kibiców żeby mogli pokrzyczeć przed telewizorami i jeszcze bardziej podsycić emocje by ruszyli dupę i zagłosowali po całym tym praniu mózgu paroletnim.

Moje ego nie odjechało w kosmos bo
@ArpeggiaVibration: no to co z tego, ze są. W ten sposób sytuacja nie będzie idealna ale ulegnie mocnej poprawie bo nie będzie celowego ostracyzmu i nierównowagi w bytności w mediach. Zamiast wiadra z gównem będzie tylko kubek z gównem. Łatwiej go przełknąć :)

Jak ktos nie ma poglądów to tlyko argument za regulacją rynku reklamy politycznej. Czemu ? Chociażby po to by reklamy te nie szpeciły ulic. Powtarzam po raz wtóry,
@plumkajacy_kalafior: Mi tam ten pomysł pasuje. Głupiej nie będzie na pewno - tyle że wiele to nie zmieni w praktyce...

Lepszym pomysłem byłoby to że prawo głosu ma ten kto pójdzie do kina na blok debat, wystąpień i prezentacji programu tygodniowy albo rozłożony na 2 tygodnie i nie opuści żadnego seansu. Ze sprzedaży biletów mogłyby być potem refundowane te spoty :) - byłyby podzielone na częsci mogłyby być powtarzane i lecieć
@ArpeggiaVibration: zmieni sporo. Bedziesz oglądał publicystyke w Tv to bedziesz miał pełną reprezentacje a teraz masz cyrk. Nie będzie śmieci i politycznego gówna na ulicach. Nie będzie tyle emocji i amoku podczas okresu wyborczego. Tzn będzie ale znacznie mniej.
Za tym bym pociągnał jeszcze pare innych ustaw dotyczących mediów ale to już obszerniejsza dyskusja ;)
Obecna sytuacja to jest patologia ergo patrz na Abelarda Gize którego wyżej wkleiłem.