Wpis z mikrobloga

Cumple z #apple pomóżcie. Chcę zainstalować #elcapitan oczywiście, ale przy okazji dołożyć ssd do mojego dziadkowego #macbook Normalnie to bym sklonował hdd na ssd i przełoży napędy. A teraz czy mogę po prostu przełożyć napędy i zainstalować na czysto system? Co byście zrobili w takiej sytuacji? Dzięki za pomoc
  • 22
@MrNice: no ja tez instaluje, na mbpro i na mini się ssie ;) natomiast od dawna myślę nad dołożeniem ssd do miniacza i już kiedyś zastanawiałem się jak to zrobić
@cube: ogólnie to jest w miarę proste, podpinasz ssd do kompa i clonujesz programem np super duper, później przekladasz tylko napędy. Tak bym zrobił tylko kabla nie mam
@MrNice: ja chciałbym na ssd zainstalować czysty system, od zera, na pustym dysku, natomiast to co mam na timemachine - dokumenty itd zainstalować na drugim dysku wewątrz komputera (tym obecnym 1tb), z kolei programy na ssd ;) pomotane.
@MrNice: Wejdz do AppStore. Kliknij na download kapitana. Wtedy wyskoczy okienko bys podal apple id i haslo. Podaj. W tym momencie dopisze sie do Twojego konta i zacznie sciagac. Mozesz to dokonczyc badz nie jak wolisz bo to nie ma znaczenia.
Po tym zamknij sys. Odepnij kabel. Zamien dyski. A pozniej przy starcie trzymaj wcisniety cmd+R
Po czym kieruj sie dalej tym linkiem (ostatni paragraf)
https://support.apple.com/pl-pl/HT201314