Wpis z mikrobloga

Tytuł: Moja dziewczyna (1991)
Gatunek: Dramat obyczajowy.
Reżyseria: Howard Zieff
★★★★★★★★

Postanowiłem sięgnąć teraz po coś lżejszego i przez większość filmu myślałem, że taki ten film jest. No i się trochę pomyliłem.
Film to historia jedenastoletniej Vady, dziewczynki, która przemienia się w dziewczynę, wraz z początkiem wakacji zaczyna dostrzegać parę rzeczy, które jej umykały. Jej tata pracuje w prosektorium. Swój gabinet ma w domu, więc Vada całe życie spędza blisko martwych osób, to oraz śmierć jej mamy miały na nią duży wpływ. Jej jedynym przyjacielem jest Thomas, chłopiec uczulony na wszystko, razem spędzają wolny czas, jeżdżą na rowerze i wspinają się po drzewach.
Film przypominał mi trochę Most do Therabithii. Nie chcę zbyt wiele zdradzać, warto ten film obejrzeć, nie jest to super ambitne dzieło, ale z jakiegoś powodu lubię filmy o przemianach ludzi. Czy to z dziewczynki w dziewczynę, czy z dobrego w złego. Interesują mnie ludzie. W swojej kategorii naprawdę ładny film.
#film #recenzja
#imponderabilia <--- tag, w którym piszę o wszystkich obejrzanych przeze mnie filmach z mojej listy na filmwebie :)
DywanTv - Tytuł: Moja dziewczyna (1991)
Gatunek: Dramat obyczajowy.
Reżyseria: Howa...

źródło: comment_KvkOwrbz3f4TjqIWEEKyqYxGztRGeYam.jpg

Pobierz
  • 8