Wpis z mikrobloga

Dobra, w sumie @sorek napisal calkiem precyzyjne odpowiedzi na moja nieskuteczna probe zdenerwowania ludzi, wiec pozwole sobie wprowadzic troche poprawek i zamienic to w male kompedium emigranta dla januszy wyszukiwarki.

DROGI LENIU, ZANIM NAPISZESZ PO RAZ SETNY:

Mirki, wyjezdzam za dzien/tydzien/rok/dekade do #uk na #emigracja i chcialem zapytac...

To prawdopodobnie w tym tygodniu pytalo juz o to samo jakies 15 osob, wiec przeczytaj to i nie spamuj tagiem:

1. ciezko o jakas prace ze slabym angielskim? Gdzie szukac pracy?
Łatwo, idziesz do najblizszej agencji pracy lub fabryki (w przypadku #yorkshire, do FreshPak lub Yorkshire Repak) i masz spoko robote na start. Ogólnie nie polecam wyjeżdżać do UK bez znajomości angielskiego, od niego zależy Twoja kariera tutaj.

2. ile kartonow fajek mozna zabrac do samolotu?
https://www.gov.uk/duty-free-goods/arrivals-from-outside-the-eu

3. przez co najlepiej przelewac pieniadze z uk do Polski?
TRANSFERWISE TRANSFERWISE TRANSFERWISE TRANSFERWISE TRANSFERWISE TRANSFERWISE TRANSFERWISE TRANSFERWISE TRANSFERWISE TRANSFERWISE


z tym linkiem pierwszy przelew free: [wymoderowano]

4. jaki najlepszy kurier?
przesylarka.pl

5. jakie auto najlepiej kupic i gdzie, zeby sprowadzic potem do Polski (tak do £300)
Ford Focus w tej cenie niestety tylko, reszta to złomy. Jeśli Twój focus za ta cene dojedzie do PL to jestes wygryw. Auto najlepiej kupić za min £800-1000

6. ile sie wydaje miesiecznie na jedzenie?
Znałem gościa który jadł sam kepucz, więc wszystko zależy ile kto wytrzyma. Średnio £150-200 bez oszczedzania. Najlepiej wejść ns stribe ASDA.co.uk lub Tesco.co.uk i samemu sprawdzić.

7. W jakiej sieci sa najtansze rozmowy do PL?
Lyca, o2, vodafone. Jesli zalezy ci na duzym transferze w rozsadnej cenie, nie bierz o2. Nie, three nie jest dobre.

Mam wrazenie, ze kazdy ma w dupie ten irytujacy spam pod tagami dotyczacymi wysp, ja mam juz go dosc i jesli ktos ma podobne odczucia, polecam nie odpowiadac bezustannie na to samo, tylko co najwyzej linkowac do niniejszego wpisu.

tl;dr: Było już wiele razy, zamykam.

________________________
Piszę poprawnie po polsku.
Choir - Dobra, w sumie @sorek napisal calkiem precyzyjne odpowiedzi na moja nieskutec...

źródło: comment_j5UWbw0IF9oLhHuFI0Cysm1DholdeWnB.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
@innv: a racja, przeklejalem tylko z odpowiedzi na moj wczesniejszy post, moglem faktycznie sprawdzic link :D ale nie da sie juz zmienic niestety
  • Odpowiedz
@Choir: kasę lepiej wysyłać england.pl, mają lepszy kurs, kasa jest po godzinie na koncie w PL, opłata 3f do 100f, powyżej 100f za darmo.
  • Odpowiedz