Wpis z mikrobloga

Liczba uśmierconych przez promieniowanie jonizujące: zero. Liczba śmiertelnych ofiar stresu, którego źródłem była masowa ewakuacja mieszkańców: 1,6 tys.

Polecam ciekawe spojrzenie na ofiary "katastrofy w Fukushimie". Według badaczy, główną przyczyną zgonów był stres, a nie, jak dotychczas sądzono, promieniowanie. W komentarzu do znaleziska wkleiłem cały tekst.
Według mnie to kolejny powód, by nie bać się energetyki jądrowej.
Pozdrawiam

Cztery lata po katastrofie spowodowanej przez trzęsienie ziemi i tsunami naukowcy coraz częściej mówią o tym, że japońskie władze popełniły błąd, wysiedlając blisko 200 tys. mieszkańców z 20-kilometrowej strefy wokół elektrowni.

- Rząd Japonii po prostu spanikował - uważa dr Mohan Doss, fizyk medyczny z Fox Chase Cancer Center w Filadelfii. - Gdy ewakuuje się szpitalny oddział intensywnej opieki, nie można umieścić pacjentów w szkolnych pomieszczeniach i oczekiwać, że wszyscy przeżyją.

- Ludzie byli przepełnieni strachem i złością na władze, nie wierzyli w żadne oficjalne informacje - mówiła kilka lat temu Evelyn Bromet, psychiatra z Uniwersytetu Stanowego Nowego Jorku. Jej zdaniem to jeden z objawów zespołu stresu pourazowego, który wywołał wielkie spustoszenie w psychice ludzi także po katastrofie w Czarnobylu.


#nauka #medycyna #zdrowie #promieniowanie #fukushima #ligamozgow #liganauki #gruparatowaniapoziomu #energetykajadrowa
Pobierz MalyBiolog - Liczba uśmierconych przez promieniowanie jonizujące: zero. Liczba śmiert...
źródło: comment_0f295V1PZgpAZOed1Zr27Ce7LHdXKcCl.jpg