Wpis z mikrobloga

#itemyzchin #aliexpress
Kolejna pierdoła z serii "urządzam sobie pokój".
Chmurka zegar / budzik z czujnikiem klaskania
Zamówiona: 25.08
Odebrana: 16.08
Przesyłka nierejestrowana
Cena: 12.86$

Link dla tych, którzy brzydzą się reflinkami
Podstawa chmurki ma 14 cm, a jej wysokość to 9 cm. Więc w sumie mniej więcej zgadza się z opisem aukcji. :)
Chmurka przyszła bardzo elegancko zapakowana w firmowe pudełko. :)
Po otworzeniu pudełka oprócz zegara znajdujemy instrukcję obsługi ( mało przydatna, bo po chińsku...), ulotkę z ofertą firmy oraz kabel do połączenia do komputera. Po co ten kabel wyjaśnię niżej. :)
Z tyłu chmurki jest miejsce do wsadzenia baterii - 4 baterie AAA (małe paluszki). Oprócz tego trzy przyciski do ustawienia godziny i daty (wiem już jak) i budzika (nie mam pojęcia jak).
Godzinę i datę ustawiamy wciskając i przytrzymując przycisk 'set'. Najpierw za pomocą "up" i "down" ustawiamy godzinę, potwierdzamy przyciskiem 'set', następnie minuty, potwierdzamy w ten sam sposób. Potem można ustawić rok oraz datę.
Wciskając krótko przycisk 'set' można włączyć lub wyłączyć alarm. Ale jak go ustawić to jeszcze nie doszłam do tego. ;) Jak rozkminię to dopiszę. :)
Nad napisem "DC" znajduje się wejście na kabel.
Na górze chmurki jest również miejsce na haczyk - zegar można powiesić na ścianie.

Zegar nie jest włączony cały czas, aby zobaczyć godzinę trzeba klasnąć (działa! :D ) albo pacnąć/potrząsnąć chmurkę, wtedy na 5 sekund włącza się 'ekran'. Producent nazywa to oszczędzeniem energii. :P
Jeśli chce się, żeby zegar pokazywał cały czas godzinę - trzeba podłączyć kabel do komputera, wtedy chmurka świeci cały czas. A może to też działa jak ładowanie wbudowanego akumulatora? W sumie muszę sprawdzić. :) Przynajmniej tak wynika z opisu aukcji.

Chmurka jest wykonana z plastiku, ale takiego.. Miękkiego, miłego w dotyku. :)
biuna - #itemyzchin #aliexpress 
Kolejna pierdoła z serii "urządzam sobie pokój".
C...

źródło: comment_YVKMKQCrlgtaLGMfGTsOqQayJRXNLNh6.jpg

Pobierz
  • 12
@biuna: zamówiona 25.08 odebrana 16.08 xD
jak zrobić żeby zamówić później a odebrać wcześniej? ;) mały błąd ale gadzet fajny dzieki za recenzje chyba sobie go sprawie :)