Wpis z mikrobloga

@szulinho: Standardowe zapełnianie list. Wiadomo, że szanse mają tylko jedynki, nikt inny. Z przedostatniego miejsca to nawet Andrzej Duda mógłby startować i nic by to nie zmieniło.
@Jah00: No tak, bo wyborcy głosują na jedynki. Ale fakt, że na listach są różne zapełniacze - przez ten obowiązek zgłaszania na listach kobiet.
@Jah00: Co za niemądra wypowiedź. Przemyśl to co napisałeś, bo nie masz racji.

@szulinho Janusz Korwin-Mikke i jego rodzina mieszkają w Otwocku, a powiat otwocki to okręg nr 20, czyli tzw. obwarzanek podwarszawski.
Jest spadochroniarzem? Nie jest. Skoro Janusz startuje z okręgu nr 19, to warto, by jedna osoba z nazwiskiem Korwin-Mikke startowała z rodzinnego okręgu.
Co za niemądra wypowiedź


@Dramcio: Niemożliwe. Ja mam same mądre i przemyślane wypowiedzi.

Otóż szanse na wejście przy 5% poparciu mają tylko osoby z największą liczbą głosów w danym okręgu. Osoby z drugą co do wielkości liczbą głosów zaczynają mieć szanse przy 10% poparciu.

A teraz pokaż mi przypadek gdzie osoba z pierwszego miejsca nie miała największej liczby głosów w historii wyborów parlamentarnych w III RP.

Zaorane.
@Dramcio: Eeee, ale to jest Cezary Roman, a nie Wojciech. Co przy okazji potwierdza moją drugą tezę, że demokracja jest bez sensu. No ale wyborcy lewicy to nie to co świadomi wyborcy Korwina. Na listach Korwina takie rzeczy się nie zdarzają. Korwin od zawsze zapychał listy swoimi pociotkami i choć głosów zdobywali przeciętnie więcej (bo nazwisko) to nigdy nie wygrali listy.

Ale OK, masz rację. Jest argument. Szacunek.
@Jah00: Wybaczam, ludzką rzeczą jest błądzić.
PS Na liście KORWiN w obwarzanku podwarszawskim prawdziwym czarnym koniem jest ostatni na liście, Rafał Pazio.
W odróżnieniu od tych na pierwszych miejscach, on nie jest związany ze strukturami partii, ale jest dziennikarzem Najwyższego Czasu i jest znany na lokalnym podwórku w powiecie wołomińskim, a to największy powiat z 8 powiatów wchodzących w skład okręgu nr 20, bo stanowi 1/4 mieszkańców całego okręgu.
@Dramcio: Ja z 1000 wystawionych osób z KORWiNy kojarzę z nazwiska ok. 10. Ja. Ten który codziennie interesuje się dziejami partii. Podejrzewam, że przeciętny wyborca oprócz Korwina może skojarzyć Wiplera i Miriam, ale to tylko jak będzie prawdziwym Januszem polityki. Także to będą ślepe strzały. Ja głosuję w Krakowie i w Kielcach. Rafała Pazio niestety nie znam.
@Jah00: Tak masz w przypadku większości partii. Nawet omawiany wcześniej Cezary Olejniczak, oprócz bycia bratem Wojtka, podobno jest bardzo merytorycznie przygotowany w sprawach rolnictwa i nawet jest artykuł o nim na wikipedii, a zapewne nie znałeś go przed naszą konwersacją.
Eurowybory 2014 powinny być swego rodzaju wyrocznią o kandydacie. Przed pierwszym wyborczym sukcesem JKM jeszcze nie było tylu karierowiczów i można dostrzec, kto pracował i walczył o głosy, nawet gdy praktycznie