Wpis z mikrobloga

Za 3 miesiące kończy mi się umowa na #neostrada 10MB. Ostatnio mi zmieniali centrale i przed chwilą z ciekawości sprawdziłem jak internet mógłbym zamówić. Na stronie #orange wyskakuje mi okienko, że mogę założyć Neostradę 80 MB.

Mam pytanie mireczki, czy mogę sobie na te 3 miesiące do końca umowy założyć wariant 80 MB, czy muszę czekać do końca trwania umowy?

Wołam również @OrangeEkspert
  • 17
@DCFan: możesz, ale nie wiem czy to nie będzie od razu umowa na 2lata(czy tam rok)
w sumie to ci to chyba bez różnicy

jeszcze jedno, że tam napisali, że jest 80mb, nie znaczy, że tyle pójdzie
właśnie dziś założyłem 80mb, idzie ~50mb
@DCFan: z tego co pamiętam możesz zrobić migrację na 80 mbps, tylko się upewnij, że jak technik przyjdzie i zrobi pomiary, to niech bedzie chociaż to 25 mbps, bo jeśli przynajmniej 20 nie będizesz miał, to od razu zgłaszaj, że nie orange nie spełnia warunków umowy. Poza tym, 14 dni na odstąpienie masz, jeśli była zawierana przez neta/telefon
@dodgers: Dzięki bardzo cenna rada. Jeśli przedłużę umowe przez neta to jest tam opcja żeby zamówić tego technika czy cuś? Ojciec zawsze w telepunkcie brał umowę.
@DCFan: ja przez telefon zamawialem i przyjechal
ale z tym byl jakis #!$%@?
bo mial byc rano, nie bylo, dzownie do nich, a baba mowi ze nie bedzie technik, tylko kurier i zaraz ktos oddzowni zeby dogadac kuriera
po czym za 3h dzowni koles i mowi ze jest technikiem i ze zaraz bedzie
@DCFan: nie bierz w salonie umowy, bo wtedy nie możesz odstąpić do 14 dni, technik sam przyjdzie do załozenia tej 80, albo przynajmniej żeby sprawdzić, czy są możliwości, podaj tylko prawidłowy numer kontaktowy ;)
@DCFan: technik koniecznie
koles przyjechal, zmierzyl predkosc, bylo z 50 na wejsciu ale mu sie nie zgadzalo bo ciagle zglaszalo ze jakis kabel odchodzi(a nie bylo)
rozkrecil i okazalo sie ze gniazko bylo #!$%@? zmontowane, cos tam odkrecil i z 50mb na 65mb poszlo(na wejsciu) u mnie na kompie troche mniej, ale i tak z dobre +10mb za to odkrecenie jest
@dodgers: Warto brać router od Orange czy lepiej kupić swój? Co do tego odstąpienia od umowy, nigdy tego nie robiłem, jak mniej więcej wygląda procedura, jakieś pismo trzeba słać?
@DCFan: jst jeszcze kilka parametrów na linii, które odpowiadają za dobrą jakość połączenia oraz prędkość, ale w sumeie najbardziej powinna was obchodzić prędkość down i up, nic więcej