Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@pszemek1337: Fakt istnienia dwóch próbek i ich umiejscowienie jest ściśle związany z czasami, w których uzgodniono takie rozwiązanie (zimna wojna), bo to że więcej pożytku istnieje z pozostawienia kolekcji wirusów w laboratorium niż ich całkowite zniszczenie jest niezaprzeczalne.
@Twinkle: A przy śmiertelności w dzisiejszych czasach uwzględnij także postęp jaki się dokonał w dziedzinie leków przeciwwirusowych.
Gdyby rozpylono helikopterem nawet jedną z nich — prawdopodobnie na całym świecie ostała się tylko część populacji ludzi w wieku 35 lat i wyższym, gdyż z wyeliminowaniem choroby zaprzestano szczepień.


@Twinkle: Nie chcę się czepiać, ale jak dla mnie to pisanie o śmiertelności ;)
@NYCBronx:

nie prawda. Ludzie zaczeliby chorowac w stanach to np europa juz zaczelaby szczepic dzieci i odwrotnie.

No nie wiem, przy dzisiejszym masowym transporcie samolotowym, to raczej zanimby wyprodukowano szczepionki i zaczęto masowe szczepienia, to wirus zdążył by się przemieścić.
@mistejk: to po prostu zwykła blizna jest wywołana użyciem skaryfikatora i miejscowego stanu chorobowego wywoływanego przez szczepionkę, za wiki:

Szczepionka była podawana metodą skaryfikacji: piętnastokrotnie, szybko nakłuwając skórę skaryfikatorem lub igłą uprzednio zanurzonymi w szczepionce. Rankę poszczepienną zaklejało się gazikiem, aby nie dopuścić do zakażenia pozostałych części ciała. Między 4. a 14. dniem po szczepieniu w jego miejscu pojawiały się zmiany w postaci grudek, pęcherzyków i białawych, wklęsłych krost (w tej