Wpis z mikrobloga

@ZetarXenil: No na razie mam coś takiego w planie - na z97 http://www.morele.net/inventory/info/Baxx7W/

I właśnie myślę czy warto to przenosić w nowe realia. A może chwile zaczekać aż jakieś testyy będą, czy ceny spadną. Nie wiem. Wyjście nowej platformy pokrzyżowało mi plany.

@Sandman: dobra jest. Mam bardzo podobny zestaw, tylko z Goodram Play i Gigabytem zamiast MSI.
Tego buca @Jurigag nie słuchaj, bo widzę jego wiedza ogranicza się do czytania
@Pablo_Dlugosz-00: Ramy być może zmienię. Teraz układam zestaw w ProLine i okazuje się że jest taniej 20zł niż w Morelach :)
A zostane chyba przy Msi bo chyba najlepiej się sprzedają w obecnej chwili, a to coś znaczy. No i chyba jeszcze jest szansa na cashback.
Nie wiem jakie chlodzenie dla procka, cos wydajnego ale zalezy mi na ciszy.
@Sandman: Oczywiście, 6600K i 6700K to zajebiste procesory. Jeśli celujesz w wydajność z górnej półki Intela to warto wybrać Skylake. Z RAMem jedyny problem jest taki, że producenci płyt głównych na 1151 traktują wersje z DDR3 jako niskobudżetowe (choć tanie i tak nie są), więc nie można zaszaleć z MOBO jeśli nie chce się mieć DDR4. Jeśli nie jesteś jednak jakimś entuzjastą to płyta typu Asus Z170-P D3 powinna Ci w
@ZetarXenil: > Możesz zostać na z97. Do samego skylake'a dopłaciłbyś 30zł, ale już RAM i MOBO wyszłyby sporo drożej.

@ZetarXenil: No ramy fakt. Mobo od 600zl. To juz wiecej o 200zl niz moj wybor. Tak jak mowie, to kwestia 300-400zl. Dlatego sie zastanawiam. Mogę się na to szarpnąć. O ile bedzie to opłacalne. Bo jak mam nie widziec róznicy teraz i w przyszlosci, to nie ma sensu.
@Sandman: W sumie jak ci się nie spieszy to możesz trochę poczekać. Też planuję kompa na nowej platformie, obserwuję ceny od paru tygodni i generalnie wszystko tanieje. Od premiery Skylake'ów i7 poszedł w dół o 50zł, ramy o 60zł, MOBO o 50-70zł. Jak kupujesz kartę Nvidii to i tak warto poczekać aż znowu zaczną dorzucać darmową grę.
@Sandman: Ta płyta na morelach jest bardzo droga, w innych sklepach można dostać prawie 100zł taniej, ale jak rozumiem liczysz na cashback, więc trzeba posprawdzać też ceny grafiki. Ewentualnie podobna półka jakościowa to ASRock Z170 Extreme4 (dzisiaj spadła do 610zł wiec dobry deal ( ͡° ͜ʖ ͡°)), albo ASUS Z170 Pro Gaming za ~645zł. Procek też idzie kupić ~30zł taniej, ale to już zaczyna się zamawianie z
@ZetarXenil: Nie chce za bardzo się rozdrabniać. Chciałbym całośc kupić w ProLine. Oczywiście, jeśloi bedzie kwestia 1-2 drogich produktów ktore mozna dorwać gdzieś indziej, to jestem gotowy trochę sie pofatygować.
Na morelach robię koszyki bo mozna zpaisywać i jest duzo komentow.
Tak, liczylbym na cashback.
Asrock 4 w Pro - 700+zł.