Wpis z mikrobloga

@Saper86: tak jak kiedyś PO budowało swój kapitał polityczny na strachu przed PiS, tak ci drudzy robią teraz dokładnie to samo. czyli w tej nienawiści do PO nawet niektórzy wykopowi korwinowcy zaczęli uważać, że PiS, partia do cna populistyczna i jeszcze mocniejszym odchyleniu lewicowym gospodarczo, jest receptą na zbawienie tego kraju xD #!$%@? majstersztyk, ich nowy pijarowiec powinien dostać jakąś nagrodę, nie wiem #!$%@?, złotą cebulę xD
@Saper86: A ja bym chciał by ruszyli szarą strefę. Wiesz ilu ich tam jest choćby w budowlance i samochodówce?
Pamiętajmy, że Ci ludzie realnie okradają nas, nie magiczne niedotyczące nas "państwo".
Po tych wszystkich przygodach, elektrykach krzyczących 3.5k za wymianę 3 metrów kabla od klatki do licznika - oczywiście na lewo. Mechanikach i lakiernikach, których usługi cieżko reklamować bez żadnego papierka.
Jeszcze żeby te usługi były tańsze, ale nie, często można znaleźć tańszą firmę co Ci paragon/fakturę wystawi, niż Ci w szarej strefie.
A także - dentyści! Dostajecie paragony u dentystów? Poszedłem niedawno do nowej dentystki, jak przy podawaniu kwoty wręczyła mi paragon nie wiedziałem jak się zachować. Duża część nie wręcza - a umówmy się, biedni to oni nie są.
@Saper86: Jeżeli uważasz, że jedynym ratunkiem dla systemu emerytalnego jest podwyższanie wieku emerytalnego to mam złe wieści. Ludzie będą uciekać do KRUSu, wyjeżdżać za granicę, czy pracować na czarno i system padnie jeszcze prędzej. Wiarygodność w stylu PO. Podniesiemy wiek emerytalny to będą wyższe emerytury :D
@Saper86: To akurat każda osoba pamiętająca czas 8-10 lat temu powinna od dawna wiedzieć. Rządy PiSu to był cholerny terror fiskalny, a US za czasów PO okropnie zluzował. Dobija mnie jak widzę te same nicki, co krytykowały PO za działanie urzedów skarbowych potem piszą jakie to PiS jest zajebiste. Bierze mnie wtedy zaduma, czy to idioci, czy manipulatorzy.
@elbanan: podatki nie są duże. Chociaż fakt, sądzę, że kwota wolna mogłaby być większa.
Składki zus mobliby obniżyć, ale z jakimś limitem typu do 20tys rocznie przychodu. Albo jakieś inne progi. Bo inaczej milionerzy i programiści 15k by siedzieli na DG płacąc 300zł zusu, czy tego chcemy?
Myślisz, że z podatkami 10% (lub kwotą wolną 30k) i zusem 400zł szara strefa by znikła? Obawiam się, że tylko lekko zmniejszyła. W końcu
@maur: Podatki dla przedsiębiorcy nie są jakieś bardzo wysokie, ale właśnie składki ZUS. Arbitralne limity są bez sensu, wystarczyłoby całkiem zlikwidować składki i znacząco podnieść dochodowy.
@musol: Co Wy z tymi jagodami? Wiele znasz przypadków gdzie urzędnicy ścigają kogoś kto grzyby/jagody sprzedaje?
Jeśli nie walczyć z szarą strefą - to co, to fair, że dentysta co bierze >100zł za wizyte nie daje ci paragonu i nie płaci podatków? Też biedne babuleńki. :P

@elbanan: Ale chyba i kwote wolną, bo teraz podniesienie dochodowego zarżnąć trochę by mogło tych zarabiających 1000-2000zł
@maur: Składkę na US wlicza się w koszta, zdrowotne całkiem pomniejsza podatek. Czyli do dochodu ok 2300zł - (0.18 * 750 + 280) / 0.18 - płaci się minimalną, stałą, kwotę podatku, 1100zł.
@elbanan: Tak, wiem, od dochodu 700zł też płaci się stałą, minimalną kwotę - 1100zł.

I proszę nie pisać "jak nie zarabiasz 5000 to nie otwieraj firmy", bo co ma zrobić dziewczyna co chce zacząć biżuterie hand made sprzedawać czy ktoś inny, kto chce powoli zacząć sprzedaż i zobaczyć czy wyjdzie.